fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Реальна економіка: навіщо Нацбанк прикрашає фінансові показники

У Нацбанку повідомили, що бізнес з оптимізмом дивиться в найближче майбутнє. Однак ситуація в реальному секторі економіки досить складна, тому регулятору не варто прикрашати статистику, а більш ефективно боротися з інфляційними процесами та мінімізувати зростання цін на продукти першої необхідності.
Про це в етері “Прямого” заявила Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність”, членкиня комітету ВР з питань фінансів, податків та митної політики.
“Мене дуже часто дивують оцінки, які проводить Національний банк. І тому дуже цікавлять пів тисячі респондентів, які вони опитують щомісячно – хто є ці підприємства. Тобто, за якими критеріями вони підбираються. Тому що, якщо дивитися на паралельні опитування, наприклад, малого і середнього бізнесу, якщо дивитися інші опитування інших центрів і досліджень, то ми бачимо не зовсім іншу, але іншу картину. Тобто такого оптимізму, який подає Національний банк, немає в жодному іншому опитуванні. І це напружує”, – зазначила Южініна.

Податкова отримає доступ до інформації про рахунки та навіть сейфи: законопроєкт

На її переконання, Нацбанку не варто прикрашати інформацію, а навпаки більш ефективно боротися з інфляційними процесами та мінімізувати зростання цін на продукти першої необхідності.
“Ми ж бачимо, як зараз стрімко розвиваються інфляційні процеси. І, з одного боку, Національний банк, який відповідає за монетарну політику, нібито там включає всі інструменти, але вони навпаки ще більше посилюють ріст інфляції. І працюють інші чинники, на які не може впливати Національний банк. Коли ми бачимо, що, наприклад, сировина в переробці у виробничих підприємствах дорожчала більше ніж на 30%, то, звісно, готова продукція не може бути дешевою чи триматися на тому ж самому рівні. Інфляційні процеси розвиваються і живуть справді економічними законами. І тому ми спостерігаємо, що відбувається в країні”, – пояснює народна обраниця.
За словами Южаніної, ситуація в реальному секторі економіки досить складна, зокрема у банківській сфері.
“Якщо сказати направду, що відбувається в економіці, то це абсолютно неправда. Ситуація набагато скрутніша, відсутність обігових коштів і необхідність кредитування все зростає. Банківська система зайнята зовсім іншими процесами і заробляє на інших можливостях. Тому підтримка економіки через банківський сектор на сьогоднішній день майже відсутня. А це є величезним викликом і проблемою для розвитку економіки в країні”, – наголошує нардепка.

Нацбанк скасував ліміт у 150 тисяч гривень на перекази: що зміниться для українців

Нещодавно у Нацбанку повідомили, що у першому кварталі 2025 року тривало поліпшення оцінок ділової активності бізнесом у наступні 12 місяців, а також прогнозів щодо залучення інвестицій на тлі помірного посилення інфляційних та стабілізації курсових очікувань.
Учасники опитування поліпшили оцінки усіх складових індексу, найбільше – щодо загальних обсягів реалізації продукції та кількості працівників, ожвавлення ділової активності очікували підприємства 14 областей, всіх розмірів, видів і напрямів діяльності.
Водночас воєнні дії та їх наслідки залишаються найсуттєвішим чинником, що впливає на спроможність підприємств нарощувати обсяги виробництва. При цьому вплив браку кваліфікованих працівників посилився упродовж двох років у 2,5 рази.
Нагадаємо, наприкінці січня Нацбанк інформував, що у другому кварталі 2025 року інфляція в Україні сягне свого піка, а надалі почне знижуватися. За даним регулятора, сповільненню інфляції сприятимуть заходи процентної політики, стійкість валютного ринку, розширення пропозиції продовольчих товарів з надходженням нового врожаю, звуження фіскального дефіциту, а також помірний зовнішній ціновий тиск.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Реальна економіка: навіщо Нацбанк прикрашає фінансові показники appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією