fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Реакція союзників на ініціативу передати корупційні справи в СБУ не забарилася:  Велика Сімка закликає зміцнити роль САП і НАБУ

Посли країн Сімки на зустрічі з Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком нагадали українській владі про необхідність продовження судової та антикорупційної реформи, а також недвозначно закликали зміцнити позиції НАБУ і САП як спеціалізованих антикорупційних органів. В офіційному твіттері Групи Семи за підсумками зустрічі оприлюднено відповідний допис.     

1/3 На сьогоднішній зустрічі з @r_stefanchuk посли #G7 обговорили роботу @verkhovna_rada над судовою та антикорупційною реформами.
— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) August 28, 2023

«На сьогоднішній зустрічі з Русланом Стефанчуком посли G7 обговорили роботу Верховної Ради над судовою та антикорупційною реформами. Ми також підтвердили важливість своєчасного відновлення системи декларування активів задля забезпечення максимальної прозорості, нового визначення Політично Відомих Діячів, зміцнення антикорупційних установ, таких як САП та НАБУ, та покращення корпоративного управління державними підприємствами відповідно до вказівок ОЕСР», – йдеться у твіттері Сімки.
Як відомо, раніше президент Зеленський заявив, що ініціює зміни до законодавства,  щоб прирівняти корупцію у воєнний час до державної зради. За даними ЗМІ, в Офісі президента готують законопроєкт, яким планують передати СБУ повноваження розслідувати корупцію в особливо великих розмірах замість НАБУ. У ЗМІ також називають автором цього законопроєкту заступника голови Офісу президента Олега Татарова.
Джерела ZN.UA в Офісі президента повідомили, що спочатку НАБУ планували залишити лише дрібні корупційні розслідування, але після супротиву західних партнерів вирішили надати СБУ право паралельно вести розслідування великих корупційних справ. У разі виникнення розслідувань, що дублюють один одного в НАБУ і СБУ, рішення про підслідність буде приймати офіс генпрокурора.
Джерела ZN.UA в НАБУ підкреслили, що в разі таких змін будь-яку справу в НАБУ можна буде забрати, і для цього будуть законодавчі підстави, що матиме за собою низку негативних наслідків.
Як заявив керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін, бажаючи прирівняти корупцію до державної зради та віддати її підслідність Службі безпеки України, в Офісі президента хочуть захистити своїх ТОП-корупціонерів та створити можливість для знищення доказів їхніх проступків. Він зазначив, що  СБУ буде розслідувати те саме, що і Національне антикорупційне бюро, а отже отримає доступ до доказової бази, і в «чутливих» для офісу президента справах їх буде знищено. «Нагадаю, що справу Татарова від НАБУ забрали саме в СБУ – там же її і поховали. Тепер ОП ставить схему на потік», – вказав на уже випробувану схему активіст.
Другою ціллю ОП в таких змінах Шабунін назвав бажання Банкової отримати інструменти знищення опонентів. «НАБУ працює в рамка Кримінально-процесуального кодексу і публічно. СБУ буде знищувати ворогів Єрмака по бєспрєдєлу (див. на ДБР і БЕБ) і в мінімально публічний спосіб (специфіка процесу по держзраді)», – зазначив він.
Шабунін підкреслив, що поки українці воюють,  Офіс президента захищає своїх ТОП-корупціонерів і готує інструмент побудови політичного авторитаризму. Зокрема він додав, що самопроголошений президент Білорусі Аляскандр Лукашенко на початку  зачищав опозицію саме під гаслом «боротьби з корупцією».
«Зупинити це можна двома способами: максимальним розголосом і  позицією міжнародних партнерів. Заради грошей своїх виборців і демократії в України міжнародні партнери мали би виставити владі жорстку позицію: приймете це лай#о – не отримаєте ані цента», – зазначив керівник ЦПК.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Реакція союзників на ініціативу передати корупційні справи в СБУ не забарилася:  Велика Сімка закликає зміцнити роль САП і НАБУ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією