fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Реакція чинної влади на розслідування Bellingcat про “Вагнергейт” нагадує риторику Кремля – Залмаєв

Після виходу розслідування Bellingcat чинна влада намагається всіма силами заперечити факти, опубліковані в ньому щодо “Вагнергейту”. Подібна риторика нагадує реакції керівництва Російської Федерації, оскільки вони теж зажди намагаються заперечити розслідування Bellingcat, зокрема, щодо й збиття малайзійського “Боїнга”.  Це може негативно вплинути на ставлення до України західних партнерів, зокрема, НАТО. 
Про це в ефірі “Прямого” заявив директор міжнародної некомерційної організації “Євразійська демократична ініціатива” Пітер Залмаєв. 

Що тут дуже примітно і мене вражає?Показували ролик, виступ пана Єрмака, де він відмовляється визнати факти і взагалі легітимність розслідування, легітимність самого майданчика під назвою Bellingcat як розслідувальної структури. Хто ще так завзято останні кілька років взагалі намагається спростувати будь-які розслідування цієї структури? Російська Федерація, Кремль. Всі ці розслідування щодо аварії малайзійського боїнга над Донецькою областю ми пам’ятаємо. І мені стає страшно від того, що зараз чинна адміністрація Банкової починає користуватися тією є риторикою і аргументацією, якою користуються російські пропагандисти. Це не може бути непоміченим у західних столицях.

Пітер Залмаєв

Він розповів також про те, що нещодавно повернувся з Вашингтона та Нью-Йорка, де впродовж місяця спілкувався з представниками української діаспори. Вони також поділилися, що їм не подобається така аргументація Офісу президента. Ці люди більше довіряють Bellingcat, оскільки це є західною структурою.

Bellingcat спростували брехню Зеленського про те, що спецоперацію готували не українські спецслужби – Ар’єв

Пітер Залмаєв також нагадав, що незабаром Європейський Союз планує ухвалити додаткові санкції щодо Росії. Вони стосуватимуться саме ПВК Вагнера, які планують розширятися на десяту африканську країну Малі. Це є принциповим для ЄС, оскільки Малі – французька колонія. Україна як майбутній партнер НАТО також буде втягнута в цю історію. Тож такий розкол політичної еліти негативно впливатиме на імідж України для перспективи вступу до НАТО.

До слова, група журналістів-розслідувачів Bellingcat оприлюднила розслідування у “справі вагнерівців”.
Як з’ясувалося, українська розвідка почала відстежувати діяльність найманців ПВК “Вагнера” ще з 2014 року.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський був уперше поінформований щодо спецоперації з затримання “вагнерівців” 15 червня 2020 року під час брифінгу з питань безпеки з керівниками спецслужб.
Крім того, саме керівник Офісу президента Андрій Єрмак запропонував перенести операцію на тиждень.
Так, президент Володимир Зеленський визнав факт проведення спецоперації по захопленню російських найманців з ПВК “Вагнера”, однак назвав її “ідеєю інших країн”.
Відомо, що в Зеленського просили британську розвідку МІ-6 зупинити вихід фільму про “вагнерівців”.
Водночас секретар Ради національної безпеки Олексій Данілов заявив, що жодного документа про зірвану спецоперацію щодо “вагнерівців” в РНБО немає.
Однак журналіст Юрій Бутусов зазначив, що в Офісі президента починають розуміти масштаби наслідків від провалу спецоперації щодо “вагнерівців”
Раніше Юрія Бутусова та Яніну Соколову викликали на допит до ДБР через справу “вагнерівців”.
Також Володимир Ар’єв повідомив, що “Європейська Солідарність” має неспростовні докази, що Офіс президента зірвав спецоперацію щодо “вагнерівців”. У зв’язку з цим фракція вимагає створити Тимчасову слідчу комісію.
Крім того, головний редактор сайту “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов заявив, що затримання “вагнерівців” мало бути українською операцією, яка зірвалась після доповіді в Офісі президента Володимира Зеленського.
Як відомо, 14 вересня скасували засідання ТСК “слуг” з розслідування справи “вагнерівців”. За десять хвилин до прибуття одного з головних свідків — ексголови ГУР Міноборони Василя Бурби — зник кворум.
До слова, народних депутатів від фракцій “Європейська Солідарність” і “Голос” не допустили на засідання Тимчасової слідчої комісії “слуг” щодо справи “вагнерівців”, попри те, що вони мають повний доступ до закритої інформації та право бути присутніми під час засідань.
Водночас в Офісі президента Володимира Зеленського вважають, що свідчення джерел, на яких будується матеріал CNN про операцію з “вагнерівцями”, ненадійні, а самі дані нічим не відрізняються від тих, що були викладені у “Комсомольській правді” 2020 року.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

 
 
The post Реакція чинної влади на розслідування Bellingcat про “Вагнергейт” нагадує риторику Кремля – Залмаєв appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією