fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Реадмісія до Білорусі чи повернення в країну походження: як Україна боротиметься з мігрантами

У разі незаконно перетину кордону Україна планує повертати нелегальних мігрантів до Білорусі, або в країну їх походження.
Крім того, українські прикордонники не виключають, що Білорусь може відмовитися приймати біженців назад. Про це під час брифінгу заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

На тлі міграційної кризи: Британія направить групу військових до білорусько-польського кордону

Він наголосив, що Україна буде використовувати законні механізми для повернення нелегалів, у випадку їх проникнення на територію країни з Білорусі.
“Є законні механізми повернення — це, звісно, реадмісія, яка діє в нас з Білоруссю. Не виключаємо, що Білорусь може піти на той крок, що вони не прийматимуть біженців”, – пояснив Демченко.
“Надалі можна застосовувати механізми примусового видворення або повернення іноземців чи до країни, з якої вони прибули, чи до країн походження, чи до третіх країн”, — додав речник ДПСУ.
Водночас він зауважив, Україна почала нарощувати інженерну складову, але підтвердив, що щодо інженерної складової “максимально кордон з Білоруссю не облаштовано
Демченко наголосив, що сьогодні скоординовано задачі співпраці усіх міністерств, відомств та місцевих органів влади для того, аби максимально наростити інженерне облаштування кордону.

Порошенко закликав владу терміново розгорнути підрозділи ЗСУ вздовж україно-білоруського кордону

Як відомо, нелегальні мігранти, які перебувають на білорусько-польському кордоні почали писати звернення до ЗМІ та міжнародних організацій на обличчях своїх дітей, намагаючись запевнити спільноту у тому, що вони знаходяться в жахливому становищі.
Зазначимо, що 12 листопада група нелегальних мігрантів на білорусько-польському кордоні прорвала загородження та змогла потрапити на територію Польщі. За попередніми оцінками кордон перейшли до 200 біженців з Білорусі.
Між тим, як повідомив очільник МВС Денис Монастирський, на державному кордоні України є десять ділянок через які нелегальні мігранти з Білорусі можуть спробувати потрапити на територію країни. Він також анонсував проведення навчань з територіальної оборони біля кордону з Білоруссю через загрозу напливу нелегалів.
Тим часом у зв’язку з кризовою ситуацією на польсько-білоруському кордоні, Україна додатково залучить до охорони кордону з Білоруссю 8,5 тисячі військовослужбовців Держприкордонслужби, Нацгвардії та поліції.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Реадмісія до Білорусі чи повернення в країну походження: як Україна боротиметься з мігрантами appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією