fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Ракети ATACMS та понад 60 мільярдів доларів: у США оприлюднили деталі проєкту допомоги Україні

Спікер Палати представників Майк Джонсон оприлюднив текст законопроєктів про надання допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню, голосування за які відбудеться 20 квітня.
Про це йдеться у відповідному документі.
Зазначається, що загальний розмір законопроєкту щодо України становить 60,84 мільярда доларів, з них 23 млрд доларів буде використано на поповнення американських запасів озброєнь.
Також кошти спрямують:

11,3 млрд доларів на поточні військові операції США в регіоні.
13,8 млрд доларів на закупівлю новітніх систем озброєнь, оборонних товарів та оборонних послуг.
26 мільйонів доларів на продовження нагляду та підзвітності за допомогою та обладнанням, що надається Україні.

Повідомляється, що законопроєкт посилює нагляд через вимоги особистого моніторингу, передбачає угоду про повернення коштів за економічну підтримку України з боку США та зобов’язує президента США передати Україні ракети ATACMS.
“Пряму бюджетну допомогу залишили на суму $7,89 млрд. Вона призначена для допомоги Україні, що може включати бюджетну підтримку. Ці кошти можуть використовуватися незалежно від інших законодавчих обмежень на допомогу іншим країнам. Тобто ці кошти вважаються грантом, а не позикою, – їх не потрібно повертати”, – сказано в повідомленні.
Варто наголосити, що кредити в законопроєкті також прописані.
“Вони стосуються фінансової допомоги на 7.85 млрд. Після 15 листопада 2024 року президент США в разі підтримки Конгресом, може списати заборгованість у розмірі 50% від суми. Після 1 січня 2026 року президент США в разі підтримки Конгресом, може списати всю заборгованість”, – додали у повідомленні.
Відомо, що тексти окремих законопроєктів щодо військової допомоги не опубліковані, також незрозуміло, який із них Палата розглядатиме в першу чергу.

Спікер Палати представників США назвав дату голосування за пакет допомоги для України

Нещодавно Інститут вивчення війни (ISW) висловив переконання, що російські атаки можуть досягти значних і загрозливих успіхів, особливо на захід від Бахмута, якщо Сполучені Штати не нададуть допомогу Україні.
Окрім того, міський голова Харкова Ігор Терехов заявив, що у разі відсутності військової допомоги Україні від США Харків ризикує стати “другим Алеппо”. Адже американська допомога, яка наразі блокується у Конгресі, має критичне значення для міста.
Зазначимо, 11 квітня Посол Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк повідомила, що США виділять майже 140 мільйонів доларів на модернізацію українських систем протиповітряної оборони.
Нагадаємо, конгресмен-республіканець Дон Бейкон заявив, що питання допомоги Україні винесуть на голосування в Палаті представників США одразу після закінчення великодніх канікул, які тривають у Штатах до 9 квітня.
При цьому, як зазначає мовник CNN, демократи дають зрозуміти, що вони врятують спікера Майка Джонсона від відставки, якщо він просуватиме законопроєкт щодо України, який вони можуть підтримати. Якщо Джонсон запропонує законопроєкт, який буде меншим за їхні вимоги або міститиме нові обмеження щодо кордону з Мексикою, він ризикує відштовхнути як демократів, так і ультраправих республіканців, які виступають проти збільшення допомоги Україні
Раніше голова Комітету Палати представників США в закордонних справах республіканець Майкл Маккол заявив, що Конгрес США може схвалити виділення фінансування для допомоги Україні у квітні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Ракети ATACMS та понад 60 мільярдів доларів: у США оприлюднили деталі проєкту допомоги Україні appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією