Рада Євросоюзу 5 серпня ухвалила постанову про добровільне скорочення попиту на природний газ на 15% цієї зими. Регламент дозволятиме попередження про безпеку постачання, і в такому разі скорочення попиту на газ стане обов’язковим.
Про це повідомила пресслужба європейської інституції.
Таке рішення ухвалено задля підготовки до можливих збоїв у постачанні газу з Росії, яка постійно використовує енергоносії як зброю.
Держави-члени ЄС погодилися скоротити свій попит на газ на 15% у порівнянні з середнім споживанням за останні п’ять років у період з 1 серпня 2022 року по 31 березня 2023 року. Заходи для скорочення попиту обиратимуть на власний розсуд.
Водночас Рада ЄС встановила винятки та можливості застосування часткового або повного відступу від мети обов’язкового скорочення попиту на газ, щоб відповідати конкретним ситуаціям держав-членів та гарантувати, що скорочення є ефективним.
Рада також матиме можливість ініціювати “тривогу Союзу”. Комісія має надати пропозицію щодо ініціювання “тривоги Союзу” у разі істотного ризику серйозного дефіциту газу або надзвичайно високого попиту на газ, або якщо п’ять або більше держав-членів оголосять тривогу на національному рівні.
Серед вірогідних заходів економії – скорочення споживання газу в електроенергетиці, заходи щодо заохочення промисловості до переходу на інший вид палива, національні кампанії з підвищення обізнаності, цільові зобов’язання щодо скорочення опалення та охолодження та ринкові заходи, такі як аукціон між компаніями.
Постанова була офіційно ухвалена за письмовою процедурою, буде опублікована в офіційному журналі та набуде чинності наступного дня (6 серпня).
Нагадаємо, раніше у Євросоюзі погодилися скоротити споживання газу на 15% з винятками для деяких країн.
Як повідомлялося, “Газпром” виводить з експлуатації ще один газотурбінний двигун для “Північного потоку-1”, значно скоротивши при цьому добовий обсяг прокачування газу в Європу.
Турбіна, побудована в Канаді компанією Siemens, була відправлена на ремонт до Монреаля та “застрягла” там через санкції проти нафтогазової галузі Росії через її війну в Україні. Тоді німецькі чиновники закликали Канаду знайти спосіб повернути турбіну, побоюючись, що Росія використає цю проблему як привід для закриття “Північного потоку-1” і пошкодить здатність Німеччини заповнити свої резервуари для зберігання газу перед зимою.
Уряд Канади у відповідь заявив, що зробить виняток із санкцій проти Росії та скерує турбіну, яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, назад до Німеччини.
Після цього канцлер Німеччини Олаф Шольц, як повідомляє видання Bild, привітав рішення Канади передати ФРН турбіну для газопроводу “Північний потік”.
А тим часом в українському МЗС заявили, що рішення канадського уряду повернути Німеччині відремонтовану турбіну для відновлення повноцінної роботи російського газопроводу “Північний потік” стало дуже поганим прецедентом, оскільки такий крок суперечить санкціям проти РФ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Рада ЄС ухвалила постанову про скорочення попиту на газ на 15% appeared first on Прямий.
Схожі новини
Які нові легковики обирають українці
В яких областях рекордно подорожчали квартири
У Харкові квартири продають за безцінь