fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Рада скасувала статус обмежено придатних для військової служби: що це означає

Рада ухвалила в цілому законопроєкт щодо забезпечення прав військовослужбовців. Чоловіки, які були визнані обмежено придатними до військової служби, повинні будуть протягом дев’ятьох місяців пройти повторний медичний огляд.
Як пише “Главком”, відповідні зміни передбачає ухвалений в цілому законопроєкт №10313 щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист.
Так, до другого читання Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки врахував поправку згідно з якою передбачено “установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби”.
Під час голосування у пленарному залі дану поправку на підтвердження не ставили, тож, вона має бути врахована і у фінальному тексті, який буде йти на підпис до голови Верховної Ради.

У Раді зареєстрували законопроєкт про мобілізацію ув’язнених

Окрім того, відповідними поправками до другого читання у законі “Про військовий обов’язок і військову службу” Комітет запропонував виключити абзац 10 ч. 9 ст. 14, який передбачає, що на районні або міські комісії з питань приписки покладається зняття з військового обліку призовників та взяття на військовий облік військовозобов’язаних громадян, яких за станом здоров’я визнано непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час.
В абзаці 5 ч. 10 ст. 14, який встановлює, що “за результатами медичного огляду громадянина України і з урахуванням рівня його освітньої підготовки, особистих якостей, роду діяльності та спеціальності комісія з питань приписки може прийняти одне з таких рішень:… непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час, підлягає взяттю на облік військовозобов’язаних” слова “в мирний час, обмежено придатний у воєнний час, підлягає взяттю на облік військовозобов’язаних” виключені.
Отже, комісія з питань приписки може прийняти рішення про непридатність до військової служби. Також виключено слова “або обмежену придатність” з п. “б” ч. 3 статті 26. Ця норма регулювала, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу, звільняються за станом здоров’я – на підставі висновку ВЛК про непридатність або обмежену придатність до військової служби.

Закон про мобілізацію: Комітет з нацбезпеки визначився щодо вилучення транспортних засобів

Аналогічно виключено слова про “обмежену придатність у воєнний час” з підпункту “б” пункту 1 ч. 4 ст. 26, за якою військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період, звільняються з військової служби за станом здоров’я – на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби в мирний час або обмежену придатність у воєнний час, за винятком випадків, визначених положеннями про проходження громадянами України військової служби.
Також виключено відповідну норму про обмежену придатність з підстав припинення контракту і звільнення з військової служби. Крім того, вилучено відповідну норму з ч. 6 ст. 26, яка встановлює, що військовослужбовці, які проходять кадрову військову службу, звільняються з військової служби за станом здоров’я на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії зокрема про обмежену придатність до військової служби.
При цьому у п. 3 ч. 6 ст. 37, за яким виключенню з військового обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку слова “з виключенням з військового обліку” вилучено.
Нагадаємо, співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко повідомила, що Верховна Рада ухвалила закон про забезпечення прав військовослужбовців та поліціянтів на соціальний захист #10313, зокрема профільний комітет нацбезпеки та оборони врахував 26 правок “Євросолідарності” щодо захисту військовослужбовців.
.

Поділитися цією публікацією