fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Путін на зустрічі з Зеленським не збирається говорити про Донбас та Крим

Фото - world.fakty.ua

Там звинувачують Україну у відсутності реакції на свою пропозицію й не згадують про те, що саме Київ є основним ініціатором проведення переговорів. 

Росія кілька місяців тому відправила Україні перелік тем, які у Москві хочуть обговорити під час зустрічі президента України Володимира Зеленського та призидента Росії Владіміра Путіна. Як повідомляють росЗМІ, російська сторона цими переговорами хоче зняти санкції, відновити сполучення та дипломатичні відносини між країнами. 

Кремлівський список налічує 12 пунктів. Кожен з них стосується дипломатичних відносин, які Москва хоче повернути. Так Росія планує розпочати діалог про взаємне повернення послів, зняття торгово-економічних санкцій й обмежень щодо фізичних та  юридичних осіб, про відновлення сполучення між країнами та підготовку угоди про транзит газу на період після 2024 року до 1 грудня 2022 року. 

Натомість Росія не хоче говорити про Донбас та Крим. Згадуються окуповані території в листі Кремля лише один раз – там, де йдеться, що Росія в ТКГ та у нормандському форматі підтримує будь-які мирні домовленості Києва з владою ОРДЛО. 

У Кремлі кажуть, що Україна на цей лист не відреагувала. 

“Від українців нічого зрозумілого щодо можливого наповнення двосторонньої зустрічі не надходило”, – заявив прессекретар президента РФ Дмітрій Пєсков. Він чомусь не згадав про те, що саме Київ продовжує свої заклики щодо проведення зустрічі Зеленського та Путіна якнайшвидше. 

В Офісі президента України нагадують, що Росія винна у тому, що підготовка цих переговорів не просувається. 

“Змушені констатувати, що з російської сторони спостерігаються неконструктивні спроби знайти різні приводи, щоб відкласти двосторонні переговори. Вважаємо, що такі спроби не відповідають інтересам народів і України, і Росії, – коментує заступник глави ОПУ Михайло Подоляк. – З Москви звучить занадто багато різних натяків і неконкретних зауважень про те, що їм хотілося б обговорити, і при цьому не виражається чітка готовність обговорити те, що дійсно має значення в розумінні й українського, і російського суспільств”.

Поділитися цією публікацією