fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Прикордонне пугало: військовий аналітик пояснив, навіщо Лукашенко вигулює китайські “полонези”

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про перекидання до українського кордону зенітно-ракетних комплексів “Полонез”. Що це за зброя, навіщо проводяться такі маневри і до чого тут Китай?
Детальніше про цей вид озброєння повідомив в етері “Прямого” головний редактор програм інформаційно-консалтингової агенції Defense Express Олег Катков.
“Полонез” – це не зенітно-ракетний комплекс, це фактично багатофункціональна ракетна система. Вона фактично є китайською. Свого часу Білорусь купила у Китаю цей “Полонез” і назвали його саме таким чином. Мова йде про ракетну установку під ракети китайського виробництва А-100, А-200. Вони відрізняються дальністю. А-200 б’є трохи більше ніж на 200 кілометрів. Там дуже невелика за розміром бойова частина вагою в районі 70 кілограмів. Можливо, взагалі 45 може бути. Їх загалом у Білорусі до 10 одиниць”, – інформує військовий аналітик.
На його переконання, такими маневрами військової техніки білоруський диктатор намагається лише залякати своїх сусідів, використовуючи ці “Полонези” як “пугало-жахачку”.

Росія втратить ще більше, а Китай візьме своє: Єлісєєв оцінив попередні результати Курської операції

“Звісно, Білорусь говорить про те, що вони навіть локалізували виробництво цих ракет самостійно. Величезні питання під цим є. Це така жахачка, яка є у Білорусі. Якщо у РФ є умовно ядерні ракети, то Білорусь традиційно при будь-якій незрозумілій ситуації говорить про те, що вона підтягує під кордон цей “Полонез”. Зокрема, коли там були моменти на кордоні з Польщею, вона заявляла про те, що його перекидає лише до кордону Польщі. І всі такі: окей, перекидаєте – нам буде легше його знищити. І тут аналогічна ситуація”, – пояснив Катков.
Тим паче, за його словами, українські прикордонники спростовують відповідну інформацію. “Державна прикордонна служба України ще на рівні, коли з’явилася інформація, що саме Білорусь перекидає додаткові сили до кордону з Україною, там танки рухаються, все спростовує, не фіксується. Тут важливий аспект у тому, що об’єктивна, можливо, зараз роль Мінська у вигляді такої пугала-жахачки для України, вона продовжується. І тому Мінськ там з Кремля штиркають, і він там починає знову жахатися”, – наголосив Катков.
Що відомо про комплекси “Полонез”
За даними Defense Express, у 2016 році, білоруські збройні сили взяли на озброєння новий ракетний комплекс “Полонез” з дальністю дії до 200 км. “Полонез” замінив пострадянські пускові установки БМ-30 “Смерч” у 336-й ракетно-артилерійській бригаді, дислокованій в Осиповичах Могильовської області.

фото: Defense Express

Власне, “Полонез” – це спільний проєкт Білорусі з Китаєм, з концерном CASC, відповідальним за військову техніку, космічні та ракетні технології, а також з компаніями ALIT та Poly Technologies, які експортують ракети. Ударна сила “Полонезу” – китайська ракета А200, яка може вражати цілі на відстані до 200 км з точністю (CEP) у 30-50 метрів. Діаметр ракети – 301 мм.

Фото: Defense Express

Система БM-30 “Смерч” має 12 некерованих 300-мм ракет, тоді як замінник Polonez – це вісім 301-мм ракет, керованих інерційно-супутниковою системою, які можуть одночасно наносити удар по 8 окремим цілям, виявленим і ідентифікованим, наприклад, безпілотними літаками або іншими сучасними розвідувальними засобами.

фото: Defense Express

Комплекс “Полонез-М” можна віднести до реактивних систем залпового вогню, призначених для стрільби керованими ракетами.
По суті, тут мова про аналог української “Вільхи”, що однак має заявлену дальність стрільби аж до 300 кілометрів. Теоретично, така дальність стрільби справді “дозволяє” Лукашенку погрожувати своїм сусідам, бо від білоруського прикордоння до Києва – близько 100 кілометрів, до Варшави – близько 150 кілометрів, до Риги – близько 220 кілометрів, а до Вільнюса – усього 30 кілометрів.

Фото: Defense Express

Білоруський комплекс “Полонез” дещо менше аніж повністю базується на технологіях китайської розробки. Наприклад, ракета до цього комплексу А200 калібру 301-мм взагалі розроблена в китайській China Academy of Launch Vehicle Technology (CALT). Розробка “Полонеза” відбувалась за міжурядовою угодою Білорусі та Китаю, укладеній ще в 2013 році.

Фото: Defense Express

Білорусь же не має власних технологій та потужностей для розробки своїх ракетних комплексів. А чи дозволить Китай, щоб режим Лукашенко застосовував “Полонез” у випадку прямого вступу Білорусі у війну на стороні РФ – питання також лишається відкритим. Бо питання експортного контролю за використанням ракетних технологій нікуди не зникло зі світового порядку денного.
Як реагує Лукашенко на події у Курській області

Підігравання Путіну чи реальна небезпека: навіщо Лукашенко стягує війська до кордону з Україною

Раніше самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив Україну в атаці дронами по території країни. За його словами , 9 серпня ввечері військово-повітряні сили і протиповітряна оборона Білорусі була переведена у підвищену бойову готовність – через те, що у Білорусі нібито зафіксували близько десятка українських дронів.
При цьому Лукашенко пригрозив, заявивши, що “без відповіді будь-які провокації не залишаться”. Натомість “Білоруський Гаюн” інформує, що 9 серпня дронів виявлено не було, і що заяви білоруського диктатора – це нісенітниця.
Нагадаємо, 10 серпня міністр оборони країни Віктор Хренін заявив, що Білорусь перекине до кордону з Україною свої війська для “посилення” Гомельської та Мозирської областей. У РНБО заявили, що таким чином Мінськ намагається відволікти увагу української армії.
Згодом у Міноборони Білорусі повідомили, що 11 серпня танки висунулися в прикордонні райони з Україною. Там зазначили, що підрозділи одного з механізованих з’єднань ЗС Білорусі вже приведені в готовність.
До слова, раніше у повітряному просторі Білорусі активізувалися “шахеди”. Так кремлівський режим прагнув показати самопроголошеному президенту Олександру Лукашенку “хто в домі хазяїн”, аби той чітко виконував накази й не влаштовував “політичну гульню” з Китаєм.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Прикордонне пугало: військовий аналітик пояснив, навіщо Лукашенко вигулює китайські “полонези” appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією