29-річний Роман Кравець, який йшов під 153-й номером у списку «Слуги Народу», через анонімний телеграм-канал «Джокер» здійснював інформаційні атаки на журналістів, громадських діячів та опозиційних політиків. Як зазначає у своєму дописі Центр протидії корупції, «Джокер» паплюжив Віталія Шабуніна, Юрія Бутусова та Юрія Ніколова. Натомість за отримані тіньові кошти Кравець веде розкішне життя, ходить з охороною, має кілька дорогих автівок, не боїться мобілізації і регулярно без будь-яких перешкод їздить за кордон.
«Джокер» – Єрмака? Дорогі автівки, регулярні виїзди за кордон, квартира в елітному ЖК, охорона: журналісти вивели на чисту воду власника анонімного каналу «Джокер». Це 29-річний Роман Кравець, який йшов під 153-й номером у списку Слуги Народу. Лише за останні два роки Кравець витратив понад 8 млн грн на купівлю автівок. Звідки гроші? Основний дохід – інформаційне кілерство. Замовні атаки не бізнес, політиків та антикорупційних діячів», – йдеться у заяві ЦПК.
«Цей зливний бачок неодноразово долучався до інформаційних атак на Віталія Шабуніна і загалом ЦПК, а також Юрія Ніколова та Юрія Бутусова. Вочевидь, не безкоштовно. А паралельно активно відбілює Єрмака і Татарова, називаючи їх незамінними менеджерами, без яких Україна впаде. Знаєте, кого нагадує цей персонаж? Дубінського. Теж елітні тачки, нерухомість, «слуга народу», постійні наїзди на антикорупціонерів та інших неугодних людей. І де зараз Дубінський? Отож», – пише ЦПК.
Одним з постійних об’єктів цього інформаційного кілера є лідер проєвропейської опозиційної партії «Євросолідарність», п’ятий Президент Петро Порошенко та депутати з його фракції. Зокрема, «Джокер» поширював фейки про те, що нібито Порошенко організовує «новий Майдан», «переворот», «зриває мобілізацію» та іншу подібну маячню.
Як повідомило у своєму розслідуванні Hromadske, 18 травня “Джокер” їздив до Саудівської Аравії на бій Тайсона Ф’юрі та Олександра Усика. Підстава для виїзду з України у витягах з бази прикордонників відсутня, що може означати, що або Роман Кравець не стоїть на військовому обліку у свої 29 років, або він виїхав, бо про це хтось дуже попросив. Джерело в СБУ заявило: «З мого досвіду, підставу виїзду не вносять, коли є прохання згори».
У каналі «Джокер» також оприлюднено прайс на інформаційні послуги:
Реклама – від $47 500;
Стоп (тобто припинення публікацій на певну тематику) – від $389 000;
Видалення інформації – від $236 000.
Видання Forbes, яке раніше писало про «Джокера», повідомило, що його основний дохід приносять саме медіаатаки. Остання публічна історія сталася з компанією Uklon. «Джокер» згадував службу таксі у своїх постах понад 320 разів. Героями десятків звинувачувальних публікацій були також «Цитрус», «Стилус», «Техно Їжак» та інші.
Лише на купівлю авто за останні два роки «Джокер» витратив понад 8 млн грн. Журналісти встановили, що Кравець проживає у квартирі на 100 кв.м. в елітному ЖК «Чикаго» в Києві. Оренда апартаментів коштує щонайменше $2 тис. на місць. Кравця супроводжують щонайменше 4 охоронці. Джерело з його оточення повідомило, що той пояснював наявність охорони «подарунком Малюка». Журналісти направили відповідні запити до СБУ та УДО. ЗМІ встановило, що час від часу «Джокер» навідується у бізнес-центр «Парковий», де часто збираються нардепи зі «Слуги Народу». Джерела видання також розповіли, що Кравець комунікує з Офісом Президента. Також Кравець має шанси потрапити до Ради. Нещодавно до ВР зайшов 147-й – Микола Тарарін. Роман Кравець у списках “Слуги Народу” – 153-й.
Сам Кравець заявляє, нібито не володіє каналом вже два роки, оскільки продав його за $2 млн. Він виїжджає за кордон, бо ВЛК визнала його непридатним до військової служби. А його охорона – нібито приватна, а не державна.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Провладний медіакілер «Джокер» паплюжить антикорупціонерів, журналістів і опозиційних політиків appeared first on Прямий.
Схожі новини
В Міноборони підтримали збільшення терміну оновлення даних для військовозобов’язаних
Початок переговорів про вступ до ЄС: у “Євросолідарності” закликають об’єднати зусилля задля амбітної мети
Громадський транспорт Києва буде платним для школярів: деталі