fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Протягом великої війни у ЗСУ з’явилось понад 25 типів кулеметів: серед них легендарні Minigun та M-240

Від початку широкомасштабного вторгнення армії РФ в Україні кодифікували та допустили до експлуатації у підрозділах Сил оборони понад 25 зразків кулеметів іноземного та вітчизняного виробництва. Зокрема йдеться про легендарний американський M2 Browning, а також такі відомі у світі моделі, як Minigun, MG3 та M-240.
Про це інформує Міністерство оборони України.
Відповідно до інформації Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, процедура отримання номенклатурного коду НАТО для нового зразка озброєння і військової техніки (ОВТ) спрощена до 10 днів. Зразки ОВТ вітчизняного виробництва, які пройшли кодифікацію, дозволено закуповувати за кошти державного бюджету.
Більшість кодифікованих зразків – кулемети калібром 5,56 та 7,62 мм. Понад 10 зразків – кулемети калібру 12,7 та 14,5 мм. Кулемети великих калібрів є ефективними засобами ураження противника на великих дистанціях, засобами боротьби із бойовими броньованими машинами, ведення вогню по повітряних цілях противника тощо.
Серед зразків, які поповнили арсенал Сили оборони, є зразки як вітчизняного виробництва, так і продукція виробників з Німеччини, Бельгії, Італії, Чехії, Сербії, Туреччини, США тощо.

В оборонному відомстві зазначають, що зокрема йдеться про легендарний американський “Ma Deuce”, він же – кулемет M2 Browning, який зарекомендував себе як надійна та довговічна зброя, що застосовувалась у переважній більшості війн ХХ століття. Кулемет перебуває на озброєнні армій понад ста країн світу, а віднедавна і в Силах оборони України.

З лютого 2022 року до експлуатації в Силах оборони України допущені такі відомі у світі моделі, як кулемети MG3 та M-240, снайперські гвинтівки Barrett MRAD і Cyclone HSR, пістолети Beretta M9A1 і Colt M45A1, пістолет-кулемет CZ Scorpion EVO 3A1 та інші.

Ще у 2022 році Defense Express повідомляв, що також йдеться про такі кулемети, як M134 Minigun у калібрі 7,62×51 мм NATO, який добре відомий завдяки доволі частому використанню у бойовиках.
Для M134 Minigun до 6 тисяч пострілів за хвилину, а для GAU-19 до 2 тисяч пострілів за хвилину. При цьому при такій швидкострільності для знищення таких цілей, як Shahed-136 чи баражувального боєприпасу “Ланцет” може вистачити й 7,62×51. Хоча звісно 12,7-мм у цьому випадку буде значно ефективніший за рахунок значно більшої потужності.

Водночас не виключено, що мова йде не просто про кулемети з тепловізійними прицілами, а про повноцінні зенітні системи, де використовується тепловізійна прицільна станція та дистанційне керування.

Серед стрілецької зброї, допущеної до експлуатації з березня 2022-го, є новинки вітчизняного виробництва, зокрема автоматичні гвинтівки різних модифікацій UAR-15, кулемет Laska-K2, великокаліберні гвинтівки Snipex Monomakh і Snipex Alligator.

У поточному році кодифіковані та допущені до експлуатації, зокрема, ручний кулемет FN Minimi, снайперська гвинтівка CZ TSP, штурмова гвинтівка HK 416, кулемет Browning M-2, автоматичні гвинтівки М16А1 та CZ Bren 2, пістолет Форт-20 українського виробництва.
До речі, саме з гвинтівки Alligator калібру 14,5 мм встановлено один із підтверджених рекордів цієї війни – знищено російського окупанта на дистанції у 2710 метрів.

Український боець з гвинтівкою “Snipex T-REX”. Травень-червень, 2022. Україна. Кадр з відео соцмереж

В оборонному відомстві також нагадують, що кодифікація та подальший допуск зразка озброєння і військової техніки вітчизняного виробництва до експлуатації з присвоєнням номенклатурного номера НATO дозволяє закуповувати його за кошти з держбюджету для підрозділів Сил оборони.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Протягом великої війни у ЗСУ з’явилось понад 25 типів кулеметів: серед них легендарні Minigun та M-240 appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією