В американському інституті вивчення війни повідомили, що наступ ЗСУ у Курській області РФ дозволила Силам оборони хоча б тимчасово перехопити ініціативу на одній ділянці фронту й продовжити протистояння на всій території воєнних дій.
Про це йдеться у звіті ISW.
За словами аналітиків, володіння Росією ініціативою на всій території бойових дій з листопада 2023 року дозволило їй визначати місце, час, масштаб і вимоги до ведення бойових дій в Україні та змусило Україну витрачати матеріальні та людські ресурси на реактивні оборонні операції. Однак українська операція в Курській області змусила Кремль і російське військове командування відреагувати та перекинути сили та засоби в сектор, де українські війська розпочали атаку.
“Російські війська, однак, не проводили активних бойових дій в Курській області. Росія використовувала свою загальновійськову ініціативу для тиску на Україну і спроб перешкодити українським військам накопичувати живу силу і матеріально-технічні засоби для майбутніх контрнаступальних операцій, одночасно визначаючи темп бойових дій, який дозволив би російським військам підтримувати послідовні наступальні операції”, – сказано у звіті.
Зазначається, що вище військове керівництво Росії, ймовірно, невірно оцінили, що Україна не має можливості перехопити цю ініціативу, а здатність України досягти оперативної несподіванки й перехопити загальновійськову ініціативу ставить під сумнів оперативно-стратегічні припущення, які лежать в основі нинішніх російських наступальних зусиль в Україні”, – додали аналітики.
“Українська операція в Курській області та подальші можливі українські транскордонні вторгнення змушують Кремль і російське військове командування прийняти рішення про те, чи розглядати тисячокілометровий міжнародний кордон з північно-східною Україною як чинний фронт, і який Росія повинна захищати, а не як неактивну ділянку фронту, як вони ставилися до нього з осені 2022 року”, – сказано в повідомленні.
У ISW стверджують, що реакція Москви може вимагати від російського військового командування розглядати потреби в особовому складі та матеріально-технічних засобах для захисту кордону як частину плану кампанії на всій території воєнних дій, а отже, може накласти довгострокові обмеження на оперативне планування, з якими Росія раніше не стикалася.
“Ставлення Росії до міжнародного кордону як до “сплячого фронту” надало їй більшої гнучкості у накопиченні та залученні людських і матеріальних ресурсів для військових операцій в Україні. Росія витратила значні ресурси на будівництво укріплень вздовж міжнародного кордону, але не виділила достатньої кількості особового складу і техніки для укомплектування та оборони цих укріплень”, – вважають експерти.
До слова, Росія визнала, що українські війська просунулися вглиб її території щонайменше на 30 км. Це стало найглибшим і найзначнішим просуванням України з часу контрнаступу восени 2022 року.
Нагадаємо, російська влада визнала “прорив” ще в одному районі Курської області. Бої дійшли до Біловського району.
Як повідомлялося, президент країни-агресорки Володимир Путін призначив голову ФСБ Олександра Бортнікова командувачем “контртерористичної операції” після прориву українських сил у Курську область.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Прорив кордону у Курській області РФ дозволив ЗСУ перехопити ініціативу на одній ділянці фронту – ISW appeared first on Прямий.
Схожі новини
Речник Повітряних сил Ілля Євлаш оголосив про відставку
Частину медиків залучать до ЗСУ: у МОЗ обговорили новий механізм мобілізації
Зеленський анонсував програму житлової підтримки для переселенців: що відомо