![](https://fstpool.com/wp-content/uploads/2022/01/photo_61cebec4dddf2-1024x686.jpg)
Сьогодні в український прокат виходить спортивний байопік “Король Річард: Виховуючи чемпіонок” про батька легендарних сестер-тенісисток Вінус та Сирени Вільямс.
Кінооглядач “Прямого” розбирається, що з цим фільмом не так.
Стрічка розповідає про ранній період життя сестер Вільямс до початку професійної тенісної кар’єри. Історія нагадує типову спортивну драму про те, як людина з низьких соціальних верств долає тернистий шлях завдяки вольовим та моральним якостям і стає чемпіоном. Щоправда, в “Королі Річарді” акцент поставлений на тому, що ця стрічка розповідає про становлення чемпіонок очима батька. Річард Вільямс ще до народження доньок написав детальний план життя доньок, починаючи від пелюшок і закінчуючи роком отримання олімпійського золота, і фактично решту життя займався тільки тим, що змушував всіх навколо виконувати цей план.
Окрім історії сестер Вільямс, стрічка намагається працювати з актуальною повісткою. Згадується Ку-клукс-клан, є сцени з вуличними розбірками банд і навіть репортажі про поліцейське свавілля щодо темношкірих. Все намагається передати атмосферу, в якій виросли тенісистки, однак далі ця лінія немає сюжетного розвитку. Сюжет стрічки сильного затягнутий і побудований майже повністю на діалогах. Іноді під час перегляду здається, що це взагалі не спортивна драма, а сімейна, де просто діти займаються спортом. Купа щемких родинних сцен і майже не згадана реальна сімейна тиранія – ось кити на який базується фільм.
Головну роль у фільмі виконав Вілл Сміт, якому уже пророчать “Оскар”. Цей клаповухий актор звісно неймовірно харизматичний в “Людях в чорному”, “Хенкоку” чи “Дні Незалежності”, однак складна драматична роль йому дається складно. Видно, що він намагається перевтілитись в реального Річарда Вільямса, навіть копіює його вальяжну ходу, проте драматична роль та ще й в байопіку йому дається ледь-ледь. Так образ “короля Річарда” забирає на себе всю увагу в сімейних сценах, і сестри Вільямс (які по факту і мають бути головними в картині) відходять на другий план. Але тільки в стрічці з’являться зірка “Сікаріо” та “Карателя” Джон Бертнал – акторська харизма Сміта відходить на другий план.
“Король Річард” створений, як спортивна драма про сімейні цінності. Вся ідея фільму крутиться навколо того, що батько був дуже суворий, але лише за для блага доньок і вони врешті всього досягли лише завдяки його опіці та любові. Однак, якщо витрати хоча б кільканадцять хвилин і почитати про реального Річарда Вільямса, то можна зрозуміти, що мова йде про класичного родинного тирана та аб’юзера, який бив та зраджував дружину, обмежував доньок у всьому та створював нескінченні скандали у спорті. У стрічці не згадується, що до Комптона родина переїхала, не тому що вони бідні, а тому що “король Річард”, хотів, щоб доньки тренувались в умовах цькування. Один півсловом згадані та позашлюбні діти “короля Річарда”. Чому у байопіку немає таких важливих моментів? Все просто – продюсерки фільму сестри Вільямс. Ця стрічка просто певний спосіб відбілити репутацію свого скандального батька, якого доньки певне, що дуже люблять.
В сухому залишку, “Король Річард: Виховуючи чемпіонок” – це достатньо посередня, якщо не сказати невдала спортивна драма, яка намагається розповісти нам історію про сімейні цінності і їх важливість для досягення спортивних цілей, але по факту лише є згладжування кутів в біографії неадекватного аб’юзера, якого ненавиділи в спортивному світі.
Спеціально для Прямого Ігор Кромф.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.
The post Прописана доля на 80 сторінках: огляд на спортивну драму “Король Річард” з Віллом Смітом appeared first on Прямий.
Схожі новини
Наслідки не забаряться: у ЗСУ зреагували на переслідування військових
Умєров назвав імена людей, які провалили роботу із закупівлі зброї
Аномальна погода посеред зими: синоптики дали неочікуваний прогноз