Складні оборонні лінії, які загальмували українські війська, дають уявлення про те, як Росія планує зупинити контрнаступ Збройних сил України – але, що важливіше, вони демонструють, що країни Заходу надали Росії досить часу для адаптації до зброї й засобів, які Україна отримувала від своїх союзників, в тому числі й від США.
Про це заявив виданню Business Insider Джордж Баррос, керівник групи геопросторової розвідки й аналітик з питань Росії в американському Інституті вивчення війни (ISW).
За його словами, оскільки розгортання західних ресурсів відбувалося по частинах – коли США і їхні союзники обмірковували, яку зброю відправити та коли – російські війська “мали час переоснаститися або перебудуватися, окопатися і перехопити ініціативу в деяких місцях”.
Український контрнаступ: відставити зраду, увімкнути мізки
“Проблема полягає в тому, що нинішня політика полягає в тому, що ми надаємо Україні деякі з цих дорогих речей (сучасних зразків західного озброєння – ред.), і навіть якщо ми прийшли до правильного висновку надати їх Україні, час був неоптимальним, і ці часові вікна дозволили росіянам зробити пом’якшувальні заходи й знайти способи імпровізації проти цих систем, що знизило їх кінцеву ефективність”, – заявив експерт.
Іншими словами, додав Баррос, росіяни змогли навчитися справлятися з однією новою системою за раз.
Контрзаходи, які використовують російські війська на своїй оборонній лінії, очевидні: смуги наземних мін сповільнюють і часто зупиняють просування західної бронетехніки, зокрема танків Leopard 2 та БМП Bradley.
Хоча ці засоби ретельно обходять протитанкові міни, такі як радянські ТМ-62, вони залишаються вразливими перед російським арсеналом.
Зокрема, російські збройні сили артилерію, безпілотники й ударні вертольоти Ка-52, озброєні протитанковими керованими ракетами, які можуть пробивати важку броню.
У деяких випадках українським військовим доводилося кидати танки і БМП, які потрапляли в оточення на смертоносних мінних полях або застрягали в багнистих ровах, і натомість просуватися вперед пішки. Росія також встановила протитанкові міни, щоб знищити обладнання для розмінування, тільки яке може впоратися з такою кількістю вибухівки. Використовуються також фальшиві окопи вздовж оборонних ліній обладнані мінами з дистанційним підривом, щоб заманити війська в пастку.
Повільний наступ ЗСУ змушує Вашингтон переглянути очікувані строки та результати війни в Україні – WSJ
А протитанкові рови та бетонні загородження у формі піраміди, так звані “зуби дракона”, затримують транспортні засоби та важку бронетехніку на повну потужність.
За словами Барроса, ще рано оцінювати успіх українського контрнаступу. Але від проблеми, з якою вона зараз стикається, не можна відмахнутися, і українцям доведеться покладатися на інстинкти, як вони це роблять, коли прикріплюють вибухівку до комерційних дронів.
“Це буде довга, затяжна боротьба. Я думаю, що є уроки, які ми повинні винести і засвоїти, тому що ця війна буде тривати ще довго”, – підсумував експерт.
Раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний відповів західним “скептикам” на їхні слова про “повільний” наступ України. Він висловив розчарування тим, що у той час, коли західні партнери ніколи не розпочали б наступ без переваги в повітрі, Україна досі не отримала сучасних винищувачів, але всі очікують, що вона швидко звільнить територію від російської окупації.
Крім того, президент України Володимир Зеленський спрогнозував, що незабаром контрнаступ України почне “набирати обертів”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Проблема наступу України: Захід дав Росії досить часу, щоб зрозуміти, як його відбити – ISW appeared first on Прямий.
Схожі новини
30-денне припинення вогню в Україні: Євросоюз зробив заяву
До Києва приїхали Макрон, Мерц, Стармер і Туск
В Україні змінилися виплати лікарняних