Помісний собор Православної церкви України 27 липня ухвалив остаточне рішення про перехід ПЦУ на новоюліанський календар. Однак це не вплине на дату святкування Великодня.
Про це заявив митрополит Київський і всієї Русі Епіфаній на брифінгу за результатами Помісного собору ПЦУ.
За його словами, з 1 вересня 2023 року церква офіційно переходить на новий календар. Календарна комісія вже його підготувала, щоб не було жодних перешкод з практичної точки зору, – додав Епіфаній.
Водночас затвердження ПЦУ новоюліанського календаря не вплине на дату святкування Великодня, оскільки православний та католицький світи мають різні пасхалії.
Церква неодмінно “слідує” за історією: протоієрей про маніпуляції щодо ПЦУ
“Цей календар не стосується пасхалії, тому що у православних і католиків вона різна. І є відповідна комісія, створена від православних і католиків, яка розглядає це питання тривалий час, щоби спільно святкувати Великдень. Але ми дотримуємося тієї пасхалії, яка є у помісних православних церквах”, – сказав Епіфаній.
Він наголосив, що подібні рішення можуть ухвалити “лише на рівні православних і католиків”.
Митрополит зазначив, що впровадженням новоюліанського календаря ПЦУ узгодила календар свят із державою, тож церква святкуватиме Покрову 1 жовтня та Різдво 25 грудня. Інші свята, за його словами, надалі будуть поступово адаптовуватися й переноситися.
“Завтра ми будемо востаннє святкувати день святого рівноапостольного князя Володимира, день Хрещення Русі-України й День Державності. Згідно з новим стилем це свято також перенесене (на 15 липня – ред.)”, – додав предстоятель ПЦУ.
Покрали ікони і поздирали килими з підлоги: з’явилося відео мародерства московської церкви у Білій Церкві
Тим часом, як повідомив учасник Помісного собору ПЦУ Дмитро Шаповалов, зі 161 делегата за перехід проголосували 156, проти – 5, утримались – 0. При цьому парафії та монастирі ПЦУ, за бажанням (що має бути офіційно оформлено на парафіяльних зборах – протоколом), можуть продовжувати залишатися на старому календарі.
Після переходу на новий календар віряни будуть відзначати деякі свята за новоюліанським стилем в інші дати. Зокрема:
День святого Миколая будуть святкувати 6 грудня замість 19 грудня;
Різдво – 25 грудня замість 7 січня;
Собор Пресвятої Богородиці – 26 грудня замість 8 січня;
День преподобної Меланії (в народі Щедрий вечір, Маланки) – 31 грудня замість 13 січня;
Хрещення Господнє – 6 січня замість 19 січня;
Стрітення Господнє – 2 лютого замість 15 лютого.
Російська православна церква не має підтримки в Україні, храми неодмінно перейдуть до ПЦУ – Епіфаній про Києво-Печерську та Почаївську лавру
При цьому визначати дату Великодня будуть як і раніше. Це також стосується Вознесіння та Трійці (у народі Зелені свята).
Нагадаємо, на початку липня повідомлялося, що Православна церква України практично готова до переходу на новоюліанський календар. Епіфаній тоді розповів, що рішення про перехід на новоюліанський календар уже ухвалено членами Синоду Архієрейського собору, залишилося остаточно затвердити його на Помісному соборі.
Як відомо, 24 травня Православна церква України на Архиєрейському соборі ухвалила перехід на новий календар – з юліанського на новоюліанський, який змінює дати відзначення більшості церковних свят.
Схожі новини
Трамп – це виклик, ризик і можливість – Порошенко
Болісна втрата: на 48-му році життя помер працівник “Прямого” Антон Комаров
S. T. A. L. K. E. R. 2 вилітає з ТОП-100: аналіз причин та перспектив