fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Правоохоронний комітет рекомендує Раді ухвалити штрафи за порушення мобілізації до майже 60 тисяч гривень

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності 8 квітня розглянув законопроект 10379 про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу про посилення відповідальності за військові правопорушення.
Про це пише “Судово-юридична газета”.
У початковій версії, яку вніс Кабмін в особі Міністерства оборони, пропонувалося вважати відмову від проходження медичного огляду ухиленням від призову та карати її позбавленням волі до 5 років. Штрафи за неявку до ТЦК за повісткою Міноборони пропонувало збільшити до 204 тисяч грн.
Проте Комітет, який рекомендував ухвалити цей законопроект, відкоригував відповідні норми. Про це повідомив член Комітету, нардеп від “слуг”
Максим Бужанський.
За законопроектом №10379 про відповідальність за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону та мобілізацію, правоохоронний комітет рекомендує Раді прийняти такі норми:

За порушення правил військового обліку штраф від 3400 до 5100 гривень, повторно або у особливий період – від 17000 до 22500 гривень.
За порушення законодавства про оборону та мобілізацію, стаття 210-1, у мирний час від 5100 до 8500 для громадян та 17000-34000 для посадових та юридичних осіб, у воєнний час для громадян від 17000 до 22500 гривень, для посадових та юридичних осіб 34 000 до 59 500 гривень.

“Адміністративного арешту на три доби не буде, жодних тюремних термінів, у тому числі й на 5 років, як я писав раніше, також не буде. Проект рекомендовано прийняти за основу і в цілому, але це технічне рішення, будуть правки та друге читання”, – розповів Бужанський.
Окремою нормою виключили відповідальність громадян за ненадання ТЦК тих даних, які ТЦК автоматично отримує з реєстрів.
Інакше кажучи, повідомляти потрібно свою реальну адресу, номер телефону та електронну адресу», – додав Максим Бужанський.
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав ухвалений Радою закон про зниження віку мобілізаційного призову з 27 до 25 років.
Як відомо, парламент ухвалив, а Зеленський підписав закон щодо створення електронного кабінету військовозобов’язаного та законопроєкт, який встановлює певні гарантії для військових та скасування статусу “обмежено придатного”.
Також слідкуйте за  “Прямим”  у  Facebook,  Twitter,  Telegram  та  Instagram.
The post Правоохоронний комітет рекомендує Раді ухвалити штрафи за порушення мобілізації до майже 60 тисяч гривень appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією