Правоохоронці викрили злочинну групу, яка перепродавала у Європі автомобілі, викрадені під час окупації Київської області у 2022 році. Відповідну схему налагодив житель Закарпатської області.
Про це інформує пресслужба Офісу генпрокурора.
За даними слідства, у 2022 році під час тимчасової окупації Київської області були викрадені близько 140 автомобілів, які належали столичним автосалонам. Згодом деякі з цих машин почали з’являтися в пропозиціях на продаж. Після зміни ідентифікаційних номерів кузова автомобілів їх реалізовували в Україні та за кордоном.
Схему переобладнання викрадених автомобілів, повідомляють у відомстві, налагодив житель Закарпатської області, який залучив до неї кількох місцевих чоловіків та жінку, а також жителів Черкаської та Київської областей. Кожен учасник оборудки відповідав за певний напрям: одні займались виготовленням підроблених документів, пошуком громадян із правом виїзду за кордон, а інші – транспортували автомобілі до прикордонної області, після чого машини продавали.
При цьому переобладнання викрадених авто проводили на території Києва та області, у гаражних приміщеннях спільники перебивали номери кузовів та замінювали агрегати. Після цього автомобілі транспортували до Закарпаття і переганяли до країн Європейського Союзу, де довірені особи легалізували їх шляхом постановки на облік як нових транспортних засобів.
Окрім того, встановлено, що сприяв формальному митному контролю інспектор одного з митних постів Закарпатської митниці. Під час його робочих змін підозрювані вивозили до Угорщини автомобілі з фіктивними номерними знаками, документами на них та оформленими міжнародними страховими полісами, а митник вносив до офіційних баз фіктивні дані автомобілів.
За такою схемою підозрювані розмитнили й реалізували більше десятка автомобілів, зазначає ОГП. П’ятьом підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Одну особу оголошено у розшук, а ще один підозрюваний перебуває під вартою в межах раніше обраного запобіжного заходу.
Нещодавно правоохоронці затримали та повідомили про підозру колишнім керівникам Державної податкової служби у Дніпропетровській області, які завдали державі збитків щонайменше на понад 56 мільйонів гривень.
Схожі новини
НБУ знизив ціну долара: що з іншими валютами
Названо вартість квартир у Великій Британії
Економія на виплатах: російське командування відмовляється забирати тіла своїх солдатів