fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Пошуки рідкісноземельного “крота”: працівників Банкової масово саджають на поліграф

Уряд оприлюднив текст меморандуму щодо “мінеральної угоди”, яку напередодні підписали Україна та США. Однак відповідний документ не містить жодної конкретики і там відсутні гарантії безпеки, а тим часом співробітників Офісу президента продовжують перевіряти на поліграфі через злив інформації про суть цієї угоди про рідкісноземельні метали.
Про це в етері “Прямого” повідомив Леонід Ємець, доктор юридичних наук, депутат Київради, фракція “Європейська Солідарність”
“Тобто сам факт її підписання, навіть у вигляді меморандуму, говорить про те, що стосунки є, вони тривають, розвиваються, результат побачимо через тиждень. Кожен день відсутності навіть меморандуму викликає підстави для дискусій на тему: а чи все у нас нормально з Сполученими Штатами. Тому сам меморандум вітаю, він реально “ні про що”, а наступного тижня побачимо текст”, – зазначив Ємець.

Уряд опублікував меморандум щодо угоди про корисні копалини: про що там ідеться

Окрім того, він прокоментував застереження щодо внесення у цю угоду так званого українського боргу та відсутність гарантій безпеки від США.
“Я думаю, все залежить від того, чи пройшли поліграф співробітники Офісу президента. Бо після того, як Ярослав Железняк минулого разу виклав ту саму угоду, про яку нам ніхто не розповідав, то була заява про те, що тепер всі “вперед на поліграф”, бо, мовляв, не треба було її викладати. Чому не треба було, чому українцям не дозволено знати ці подробиці – питання теж, про яке можна поговорити”, – іронізує Ємець.
“Але в нашому світі нічого таємного довго таким не залишається. Тим паче, угоди, над якими працювала велика кількість людей, і чи то з нашої сторони, чи то з сторони Сполучених Штатів, які, я точно думаю, жодним чином не зацікавлені в тому, щоб тримати цю угоду в таємниці”, – додав депутат Київради.
Водночас він заявив, що відповідний міжнародний документ має бути обов’язково ратифікований Верховною Радою.
“Дійсно, питання безпеки є пріоритетним, тому що більшість українців з цими мінералами за все життя ні разу, окрім як на уроках географії, не зіткнеться. А от з питаннями безпеки це важливо кожному… Якщо це є міжнародний договір, то він потребує ратифікації. Очевидно, про нього мова йде… Надра залишаться у власності України, я сподіваюсь. Адже занадто складно цю опцію поміняти, тому що для цього потрібно змінити Конституцію. Змінити – це треба 300 голосів, декілька голосувань в парламенті. Тому я думаю, що тут про власність мова не йде. Мова йде про видобуток, використання і прибутки з реалізації цих наших надр”, – пояснює доктор юридичних наук Леонід Ємець.

Глибокі надра меншовартості: чому Україні не варто підписувати угоду про рідкісноземи

Напередодні міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що Україна та США підписали Меморандум про наміри щодо укладення угоди про корисні копалини.
Як вже повідомляв “Прямий”, США пом’якшили умови угоди про копалини. Крім того, у Мінекономіки повідомляли про значний прорив в переговорах щодо цієї угоди. При цьому Також у США уже анонсували дату підписання угоди про копалини.
Однак раніше США звинуватили Україну у зриві підписання угоди про надра, що вкрай негативно вплине на подальші відносини з американською стороною. Причому дивно, що саме президент Володимир Зеленський ініціював угоду про українські копалини, а потім сам її й почав руйнувати, не пропонуючи жодних альтернатив, – зазначив в етері “Прямого” політолог Володимир Цибулько.
Нагадаємо, народний депутат Ярослав Железняк отримав повний текст рідкісноземельної угоди України з США. Тоді в уряді повідомили, що Кабмін формує позицію щодо робочої версії угоди про корисні копалини, яку отримали від США. Натомість адміністрація Трампа очікує, що Київ швидко підпише нову угоду, яка надасть США значну владу над українською економікою.
При цьому новий варіант угоди не передбачає гарантій безпеки, яких прагне Україна. Проте є пункт про повернення Сполученим Штатам всіх витрачених на військову допомогу грошей. У минулій версії такої вимоги не було. Водночас Дональд Трамп застеріг Володимира Зеленського від відмови підписати угоду щодо корисних копалин, пригрозивши “великими проблемами” у разі такого рішення.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Пошуки рідкісноземельного “крота”: працівників Банкової масово саджають на поліграф appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією