Ексзаступник глави адміністрації Януковича Андрій Портнов виїхав з України, попри це його антиукраїнська справа живе – про це заявив адвокат Ілля Новіков біля Печерського суду, де мало відбутися засідання за позовом одіозного проросійського діяча проти Петра Порошенка. Новіков наголосив – люди Портнова продовжують працювати як в судовій системі, так і в органах влади.
Як відомо, Портнов через суд вимагає спростувати повідомлення про його діяльність в інтересах країни-агресора росії.
Одразу після повернення в Україну Портнов ініціював низку кримінальних проваджень проти п’ятого Президента Порошенка.
Адвокат Ігор Головань також нагадав, що Портнов подавав позови проти органів місцевої влади через перейменування вулиць з радянських на українські назви, та проти видання українських підручників, з яких вилучили російську версію історичних подій.
Ще одна справа за заявою Портнова – щодо заводу «Кузня на Рибальському», який виготовляв військові кораблі для ВМС ЗСУ. Як повідомляли на підприємстві, силовики заблокували виробничі процеси, а саме провадження негативно вплинуло на обороноздатність держави.
В Державне бюро розслідувань він подав десятки заяв, писали українські ЗМІ. Медіа-підтримку цього процесу забезпечував пул каналів Віктора Медведчука, кума Володимира Путіна.
Серед справ, порушених проти Порошенка, – зокрема, справа щодо переходу українських кораблів через Керченську протоку у листопаді 2018 року.
«Якщо хтось хвилюється про добробут Портнова і про те, чи він повернеться чи назавжди залишиться – я впевнений, що нема підстав хвилюватися. Він повернеться. всі умови для цього є. Його є кому зустрічати. Його друзі залишаються на Банковій. І головне – залишаються методи, якими Портнов і його «юридична команда» починали працювати по так званих «справах Порошенка». – говорить Новіков.
Андрій Портнов був першим заступником голови Адміністрації президента Віктора Януковича. Після Революції гідності втік з України і повернувся під час президентських виборів навесні 2019 року. До 2014 року в адміністрації Януковича Портнов відповідав за напрямок судоустрою. Проєкт UkraineWorld від Internews Ukraine у своєму дослідженні 2020 року встановив, що Портнов активно намагався дискредитувати українську Революцію Гідності та подальші проєвропейські реформи в країні, а також просувати антизахідні програми.
«Не випадково перша з цих справ – кримінальне провадження по подіях у Керченській протоці, була зареєстрована на другий день після інавгурації президента Зеленського після повернення Андрія Портнова в Україну, 21 травня 2019 року. Вона повністю грала на боці росії», – зазначає Новіков і нагадує, що на матеріали цієї «справи» посилався у Радбезі ООН представник росії Небензя.
«І під час судового розгляду в Міжнародному трибуналі з морського права у Гамбурзі, і під час судового розгляду у Гаазі – під час усіх цих проваджень російська федерація і її представники використовували саме такі наративи і саме такі матеріали, які були зазначені в кримінальному провадженні, відкритому ДБР за заявою Портнова. Нібито події 2018 року, коли російські кораблі відкрили вогонь по українських кораблях у Керченській протоці, захопили команду і потім майже рік їх тримали під вартою – це була «українська провокація», – зауважує Новіков.
У грудні 2019 року ДБР відкрило ще одне провадження проти Порошенка – через підписання ним Мінських угод у 2015 році. У Європарламенті назвали цю справу «повним абсурдом». Підтримку Порошенкові висловив також колишній прем’єр-міністр і очільник МЗС Швеції Карл Більдт.
Після того, як випускник академії ФСБ Андрій Деркач оприлюднив “записи Порошенка-Байдена”, Портнов опублікував план розслідування щодо цих записів, де покроково розписав, що потрібно робити Україні. Портнов у розпал виборів у США вимагав від української влади “підготувати запити” до компетентних органів у Вашингтоні, щоб там “допитали посадових осіб США”.
Андрій Портнов зберігав вплив на судовий корпус України навіть під час втечі до Москви і Відня після Революції Гідності. Після перемоги Зеленського він закріпив за собою статус найвпливовішого юриста країни. Портнов допоміг працевлаштувати сотні суддів майже на всіх рівнях судової влади. Ці зв’язки – головний актив Портнова, наголошують журналісти-розслідувачі.
А дві особи з його оточення отримали високі посади в Офісі президента Зеленського. За судову і правоохоронну системи в ОП відповідають Андрій Смирнов і Олег Татаров. Андрій Смирнов був адвокатом давньої соратниці Портнова Олени Лукаш, а в серпні 2018-го опублікував спільну з Портновим фотографію. Олег Татаров був адвокатом безпосередньо самого Портнова.
«Коли ми говоримо «Портнов», ми неодмінно маємо згадувати інші прізвища, такі як Татаров, який теж почуває себе непогано, такі прізвища, як Коломойський, який теж відчуває себе непогано. Ми маємо зараз приклад того, як фактично суд досить лояльно ставиться до розслаблених і зневажливих дій цього антиукраїнського персонажа і тих, хто за ним стоїть», – зазначає адвокат Ігор Головань.
Як повідомили «Схеми», Андрій Портнов після початку широкомасштабного російського вторгнення на початку червня виїхав з України через Закарпаття.
У березні 2022 року журналісти “Схем” встановили, що родина Портнова володіє нерухомістю в Москві спільно з друзями керівника російського МЗС Сергія Лаврова, а також показали таємну фортецю Портнова під Києвом.
«Схеми» також звернули увагу, що при переоформленні маєтку у власність компанії з Британських Віргінських островів у 2016 році, інтереси власника представляв Мар’ян Заблоцький, який зараз є народним депутатом від «Слуги народу».
Андрій Портнов перебуває під санкціями США з грудня 2021 року. Його внесли до переліку осіб за так званим «актом Магнітського».
«Сполучені Штати застосували проти Портнова санкції за актом Магнітського. Сполучені Штати переконані, що він впливає на юридичну систему незаконно, бере участь в корупції, там є навіть така фраза «купує судові рішення». Ми бачимо цю всю історію, ми бачимо, наскільки лояльно українські суди ставляться до Портнова і тих, хто за ним стоїть. І ми бачимо, що зараз в Україні ніхто не хоче притягати його до відповідальності. Факт застосування санкцій нашим ключовим союзником США до Портнова жодних наслідків всередині України, жодних розслідувань, жодних кримінальних проваджень за собою не потягнув. А ось кримінальні провадження, які розпочаті були за ініціативи і активної участі самого Портнова, живуть і продовжують завдавати шкоди», – констатує адвокат Ігор Головань.
Як відомо, Рада нацбезпеки й оборони України досі не запровадила щодо Портнова санкцій. У вересні 2021 року секретар РНБО Олексій Данілов пояснював це так: “У нас стільки загроз, крім Портнова, таких, як Портнов, – дуже і дуже багато. Але треба мати аргументи, докази”.
«Я наполягаю: це важливо для нас зараз, не станом на 2019 рік, а станом на 2022 рік – що методи і риторика, яку використовують співробітники ДБР, СБУ, Офісу Генпрокурора під час розслідувань, які тривають, і навіть дійові особи залишаються в значній мірі такі ж самі. Якщо хтось вважає, що Портнов поїхав і його справи більше немає – ні. Портнов поїхав, але справа його живе. І ця справа – числення кримінальні провадження, які відбуваються таким самим шляхом, який окреслив колись Андрій Портнов», – резюмує Ілля Новіков.
The post Портнов виїхав з України, але його антиукраїнська справа живе – Ілля Новіков appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Липецькій області впала частина російської ракети: наслідки
У Сербії десятки тисяч протестувальників блокують мости: у чому причина
Банкова спровокувала парламентську кризу: чому це небезпечно для України