fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Порошенко визначив стратегію захисту України на тлі російського нападу

В умовах загрози повномасштабного вторгнення Росії до України важлива стратегія захисту. Насамперед потрібно належно профінансувати українську армію, поповнити стратегічні резерви й підтримати територіальну оборону.
Про це в ефірі “Прямого” повідомив п’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко.
“Перше – дати достойне фінансове забезпечення українським воїнам. Не може воїн отримувати менше від охоронця в супермаркеті. Причому воїни, які в пунктах постійної дислокації, і воїни, які на фронті. Людина, яка в окопі захищає нашу з вами свободу, землю і державу, вона заслужила право отримувати 50 тисяч гривень. І це набагато менше, ніж “зелена” влада тратить на корупційне “велике крадівництво”” — сказав він.

Друге – терміново наповнити пусті стратегічні резерви. Доля дає нам трохи часу. Ми маємо знати, що у нас усе напоготові: починаючи від пального і завершуючи… Вибачте, я розкрию таємницю, якщо я скажу, що у нас немає в резерві бронежилетів і кевларових шоломів взагалі? Бо, намагаючись переслідувати Порошенка, вони запроторили за ґрати генерала Марченка, сподіваючись, що він дасть покази проти Порошенка в обмін на звільнення. Нічого цього не добилися, але після того три роки ніхто не хоче підписувати закупівлю бронежилетів. І тепер вони збираються купувати їх за кордоном. Хоча за наших часів це було налагоджено в Україні. Отже, друге – забезпечити стратегічні резерви.

Петро Порошенко

Порошенко додав, що потрібно не лише профінансувати підрозділи тероборони, а й озброїти їх. Крім того, він наголосив на потребі зняти законодавче обмеження на використання зброї резервістами.
“Третє – профінансувати і розгорнути підрозділи територіальної оборони, озброїти їх. Тепер я можу вже сказати, що зброя для київської бригади територіальної оборони розташована в “Десні”. А хто і як буде добиратися, везти? Що ви робите? І в цих умовах, звичайно, ми це не можемо прийняти”, — зазначив лідер опозиції.

Четверте – забезпечити фінансування державного оборонного замовлення. Передусім ракетних технологій. Ми розробили “Нептуни”. Де вони? Вони дуже якісно себе показали. Насамперед “Вільха”, перемодернізуйте і забезпечте системи залпового вогню великої дистанції. Державне оборонне замовлення – це понад усе. Для цього ми сьогодні вийшли і вимагали – проголосуйте. 50 мільярдів, усе розраховано. Ми знаємо, звідки зняти. Знаємо, що дати. Ні.

Петро Порошенко

Також Порошенко закликав розосередити авіацію й артилерію для посилення захисту окремих напрямків.
“Є конкретні плани. Розосередьте авіацію, розосередьте реактивну і великокаліберну артилерію, забезпечте прикриття об’єктів інфраструктури протиповітряною і протиракетною обороною. Зробіть позиції, щоб не дозволити себе взяти в кільце. Захистіть лінію Маріуполь-Крим для того, щоб не допустити прориву суходолом. Виставте бригаду в Житомирській області, в Поліссі. Виставте бригаду розгорнутою в Чернігівській області”, — зауважив він.

І найголовніше. Друзі, не все залежить від Зеленського, не все залежить від цієї некомпетентної, на жаль, хаотичної влади, яка працює виключно на піар. Багато чого залежить і від нас з вами. Кожен має знати свою роль і своє місце. Не в разі війни, а тепер. Бо 2014 року ви не питали, як перераховувати свої копійчини, бувши волонтером, українському війську, як завозити бронежилети, яким чином везти генератори, в який спосіб завозити кровозупинні засоби, яким чином одягти чи доставити машини, бо українське військо їздило на шкільних автобусах. Ми це з вами пам’ятаємо. І в “треніках” спортивних вони йшли воювати.

Петро Порошенко

Однак, попри посилення армії й підтримку партнерів, “Путін не відійшов. Путін не заспокоївся. Путін буде думати, що він продовжуватиме тиснути на Україну”.
Нагадаємо, на тлі високої загрози вторгнення Російської Федерації президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден закликав американців негайно виїхати з України.
Згодом із закликом покинути Україну до своїх громадян звернулись уряди Нідерландів, Японії, Південної Кореї, Чорногорії, Великої Британії, Норвегії, Латвії та Ізраїлю.
До слова, розвідувальна спільнота InformNapalm одержала дані, що Росія планує диверсії “під чужим прапором” проти своїх “іміджевих” об’єктів для виправдання подальшої агресії щодо України. Зокрема, спецслужби РФ розглядають можливість підірвати Керченський міст.
Крім того, нові супутникові знімки компанії Maxar показують, що РФ продовжує нарощувати військову силу в Криму, у Білорусі та на заході Росії. На ці території прибуває додаткова техніка та війська.
Нагадаємо, що протягом 13-19 лютого Росія в межах ракетних та артилерійських навчань збирається перекрити райони Чорного й Азовського морів без передбаченого проходу для торговельних суден. Такого не було 8 років.
До того ж міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що тепер біля кордону з Україною перебувають приблизно 130 тисяч російських військових.
З огляду на це голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз готовий до переговорів з Москвою, однак у разі військового вторгнення Російської Федерації в Україну на Кремль очікують жорсткі санкції.
Тим часом президент України Володимир Зеленський не розуміє, чому світові лідери останніми місяцями обговорюють ризики нового військового нападу Російської Федерації на Україну
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Порошенко визначив стратегію захисту України на тлі російського нападу appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією