Лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко під час виступу на Конгресі Європейської народної партії в Бухаресті закликав союзників дати Україні всю зброю, яка їй потрібна для перемоги над путіним, швидше, вчасно, без будь-яких обмежень.
«Фундаментальним пріоритетом для Європи є стійка безпекова ситуація завдяки нашій спільній перемозі. Немає окремої перемоги України, окремої перемоги будь-якої країни-члена Європейського Союзу чи окремого союзу у демократичному світі. Це все – одна перемога. Іншого шляху немає», – сказав Порошенко.
«Нашим спільним посланням має бути те, що ми не віримо путіну. Ми не боїмося путіна і обов’язково переможемо. Україну треба підтримувати стільки, скільки потрібно для перемоги», – сказав пʼятий Президент.
«По-перше, безумовно, це військова допомога. Є три магічних слова. Перше – боєприпаси. Боєприпаси, вироблені в Європейському Союзі або доставлені зі всього світу. Друге – коаліція реактивних винищувачів для повернення контролю над повітряним простором України. Не тільки F-16, але й реактивних винищувачів європейського виробництва. І магічне слово номер три – це ракети великої дальності, включно з Taurus. Це не тільки заради кримського прориву. Це допомога українській армії знищити всі ворожі боєприпаси та допомогти нашим воїнам здобути спільну перемогу», – сказав Порошенко.
«Я вітаю ініціативу ЄНП щодо плану ЄС для перемоги України. І дякую, що ви включили всі наші пропозиції від партії «Європейська Солідарність», від української делегації та українського народу. Це наш спільний продукт», – наголосив лідер партії.
«Я вважаю, що посилення санкційного режиму – це єдиний спосіб зупинити можливість путіна фінансувати війну. Треба закрити цю діру. Ми повинні використовувати заморожені російські активи. Незалежно від того, як ми це зробимо, але ми повинні робити це прямо зараз і негайно. Або через використання їх як гарантії позичання Україні грошей. І всі ці гроші тепер мають піти на підтримку українських військових», – вважає Порошенко.
За словами пʼятого Президента, політика розширення Євросоюзу є найкращою політикою для Європи та ключем до миру, стабільності і безпеки назавжди. Він закликав розпочати переговори про вступ вже в березні, до початку виборів у ЄС.
«Ми повинні бути амбітними та заохочувати всі відповідні сторони, щоб зробити наш вступ можливим до наступних виборів у ЄС, 2029 року. Це дуже важка робота на наступні п’ять років», – наголосив Петро Порошенко.
«Саме в Україні триває боротьба за сильнішу та безпечнішу Європу. Стійте з Україною. Боріться з нами до нашої перемоги. Вічна слава всім українським героям у боротьбі за нашу незалежність, демократію, свободу, вільну Європу та правовий світопорядок», – сказав Порошенко.
Раніше Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн тепло привітала участь п’ятого Президента Петра Порошенка в Конгресі Європейської народної партії. Цей момент зафіксували на відео журналісти «Прямого».
«Я дуже рада вас бачити. Те, що ви тут, – це демократія», – сказала Урсула фон дер Ляєн Порошенку.
П’ятий президент України поїхав на Конгрес ЄНП домовлятися з партнерами про постачання Україні зброї та пришвидшення вступу до ЄС після різкої резолюції Європарламенту, яка закликала українську владу припинити блокування закордонних відряджень опозиції. Зокрема, у Резолюції, ухваленій 29 лютого, окремим пунктом відзначається стурбованість щодо обмежень для депутатів ВР з демократичної опозиції здійснювати парламентську дипломатію.
«Європейський парламент висловлює стурбованість обмеженнями щодо закордонних поїздок депутатів Верховної Ради України; вважає, що це може розглядатися як невибіркове обмеження політичної діяльності обраних народних депутатів, зокрема тих, хто представляє опозицію; переконаний, що під час війни будь-яким політичним ресурсом, який може представляти справу України на будь-якому міжнародному форумі, не можна нехтувати», – йдеться у Резолюції.
Партія «Європейська Солідарність», яку очолює Петро Порошенко, є асоційованим членом Європейської народної партії.
Раніше влада зірвала участь Петра Порошенка у Мюнхенській конференції з безпеки, а також зустрічі з політиками у Польщі та Ізраїлі. Попри отримані офіційні запрошення для Порошенка голова Верховної Ради Руслан Стефанчук не підписав відрядження.
Депутатка Європарламенту з Німеччини Віола фон Крамон-Таубадель вважає, що блокування міжнародної діяльності пʼятого Президента Порошенка та депутатів з демократичної опозиції є нездоровим процесом, який свідчить про централізацію влади в Україні.
Раніше журналіст Віталій Портников, коментуючи на своєму ютуб-каналі участь Володимира Зеленського у Мюнхенській конференції з безпеки, зауважив, що заборона виїзду пʼятому Президенту Петру Порошенку та народному депутату Роману Костенку – це поганий сигнал для Заходу. Портников вважає, що українська влада не має уподібнюватися авторитарним режимам, які переслідують та утискають опозицію.
Нагадаємо, що пʼятого президента України та лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка 1 грудня не випустили за кордон на міжнародні зустрічі, зокрема він мав взяти участь у Форумі Міжнародного демократичного союзу у Вашингтоні, де була заплановані двосторонні зустріч зі спікером Палати представників США Майком Джонсоном. Крім того, планувались переговори з керівництвом польського Сейму. Зазначимо, розпорядження на відрядження Петра Порошенка, яке погодив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, скасував перший заступник спікера Олександр Корнієнко.
Схожі новини
У кожній ракеті, що б’є по Україні, є щонайменше десяток іноземних компонентів – Зеленський
Будуємо захист, укріплюємо кожен напрямок, але пріоритет — фронт
Зеленський прокоментував нічну атаку РФ та закликав партнерів надати Україні ППО