Протягом 2021 року 90 народних депутатів-мільйонерів скористалися правом на отримання коштів для компенсації вартості оренди житла або винайму готельного номера.
Про це повідомляє Комітет виборців України.
“Серед 90 депутатів-мільйонерів, які скористалися правом на отримання бюджетних коштів, 65 членів фракції “Слуга Народу”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що в середньому мова йде 20 тисяч гривень щомісячно, які виділялися народним депутатам із Державного бюджету України.
Не знав, скільки коштує та хто заплатив: Арахамія прилетів до Миколаєва літаком бізнес-класу
Наприклад, бюджетну компенсацію отримав народний депутат Остап Шипайло (підприємець, задекларував 22 мільйони гривень., №120 у виборчому списку “Слуги Народу”). Також орендував житло за бюджетні кошти народний депутат Олександр Трухін, який став фігурантом скандалу щодо участі в ДТП (задекларував 20 мільйонів гривень).
Також отримували бюджетну компенсацію члени монобільшості Степан Чернявський, Павло Павліш, Дмитро Соломчук, Костянтин Касай, Євген Пивоваров, Ігор Негулевський, Артем Кунаєв, Олександр Салійчук, Ігор Фріс, Максим Ткаченко, які задекларували 8-11 мільйонів гривень грошових активів.
У КВУ зауважили, що у списку найбагатших депутатів, які скористалися бюджетними коштами: позафракційні Олег Воронько (задекларував 129 мільйонів гривень), Євген Яковенко (54 мільйонів гривень) та Муса Магомедов (39 мільйонів гривень). Також у ТОП 10 найбагатших орендарів житла позафракційний Сергій Магера (25 мільйонів гривень), член групи “За майбутнє” Анатолій Урбанський (19 мільйонів гривень), представник ОПЗЖ Олександр Пономарьов (19 мільйонів гривень) та член фракції “Батьківщина” Олег Мейдич (14 мільйонів гривень).
70% депутатів, які орендують житло за кошти платників податків, мають достатньо фінансових можливостей, щоб самостійно винаймати житло. Розмір депутатської зарплати дозволяє покрити витрати на оренду квартири в Києві. Однак, попри наявність можливостей, депутати продовжують отримувати компенсацію з бюджету, що сприймається як своєрідний депутатський бонус.
Олексій Кошель Голова Комітету виборців України
Як відомо, відповідно до ч.1 ст. 35 Закону “Про статус народного депутата України” у витратах на забезпечення діяльності ВРУ передбачаються кошти на оренду житла або винайм готельного номера. Народному депутату на підставі його заяви та копії документа, до якого внесені відомості про місце його проживання, Апаратом Верховної Ради України щомісячно видаються кошти в розмірі, встановленому кошторисом ВР.
Зарплата нардепа не дозволяє часто змінювати автомобілі і квартири – голова КВУ про покупки родичів “слуг
Право на отримання таких коштів мають народні депутати, не забезпечені житлом у місті Києві, і місце їх проживання, відповідно до його реєстрації, знаходиться на відстані понад 30 км від меж міста Київ.
Раніше народна депутатка від “Слуги народу” Оксана Дмитрієва прийшла на засідання Верховної Ради в новій сорочці Burberry. Такий “лук” народної обраниці коштує майже 1000 євро, майже 30 тисяч гривень. Нагадаємо, що середня зарплата нардепа в 35–40 тисяч гривень.
Раніше народна депутатка від “Слуги народу” Ольга Савченко прийшла на засідання Верховної Ради з елітною сумкою за $4700, хоча у 2019 році отримувала соцдопомогу.
Крім того, у декларації харківського нардепа Олександра Куницького знайшли ознаки кримінального правопорушення. Він не вказав позику в розмірі понад два мільйони гривень.
Раніше нардепка від “Слуги народу” Ірина Аллахвердієва отримала грошовий подарунок у понад п’ять мільйонів гривень і годинник з діамантами від однієї людини. Про це свідчить декларація народної депутатки.
Нагадаємо, що Гео Лерос заявив, що 236 народних депутатів “Слуги народу” отримують зарплату в конвертах.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Попри задекларовані мільйони: “слуги” отримують компенсації з держбюджету за оренду житла appeared first on Прямий.
Схожі новини
СБУ повідомила про підозру ексведучому медведчуківського каналу
Сили оборони уразили нафтобазу в Тульській області
У Києві відновила роботу станція “Лук’янівська” після російської атаки