Все більше країн Європи виходять з Оттавської конвенції, яка забороняє використання протипіхотних мін. Проте Україна собі на шкоду все ще виконує постанови конвенції.
Про причини цього розповіли в Oboz.ua.
Україна у 1999 році підписала міжнародну угоду щодо припинення використання протипіхотних мін як одного із засобів збройної боротьби. На той момент Україна мала п’ятий у світі арсенал протипіхотних мін та другий у світі за наявністю мін ПМН та ПФМ-1.
Україна методично знищувала запаси протипіхотних мін. Навіть після того, як у 2014 році РФ здійснила вторгнення. Тодішній уряд зобов’язався з 2015 по 2018 рік утилізувати три мільйони протипіхотних мін.
Якби ці міни були застосовані після 2022 року, вони суттєво сповільнили б просування російських окупантів.
“На жаль, за минулі пів року на офіційному рівні у нас не те щоб не прозвучало заяв про підготовку виходу України з Оттавської конвенції, а й загалом у високих кабінетах цій темі чомусь не заведено приділяти особливої уваги”, – заявив Олександр Коваленко військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”.
Юридично Україна не має права в односторонньому порядку вийти з Оттавської конвенції.
Олександр Коваленко зазначив, що зараз Україна перебуває у становищі, у якому не була жодна країна Європи з часів Другої світової війни, й ситуація підштовхує робити рішучі та радикальніші кроки. Включно з виходом з Оттавської конвенції.
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україні знадобиться близько 30 мільярдів доларів на повне розмінування територій, що постраждали від бойових дій.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Попри війну з РФ Україна не використовує протипіхотні міни: в чому причина appeared first on Прямий.
Схожі новини
У “ПриватБанку” просів долар, євро рванув вгору
Курс валют в обмінниках та банках України на сьогодні
Скільки часу слід зберігати квитанції про оплату комуналки