
Країни “Великої двадцятки” досягли консенсусу і опублікували комюніке у перший день саміту, 9 вересня. Попри розбіжності між державами-учасницями у питанні війни РФ проти України, учасники саміту G20 все ж таки погодили спільну декларацію.
Відповідний документ містить 83 абзаци і 37 сторінок, охоплюючи теми від енергетики до війни в Україні.
“Це повна заява зі стовідсотковою одностайністю”, – зауважив Амітабх Кант, головний учасник переговорів G20 від Індії.
Учасники саміту закликали до негайного та безперешкодного постачання зерна, продовольства та добрив з росії та України. Вони заявили також, що загроза застосування ядерної зброї є неприпустимою.
Військові літаки Великої Британії почали захищати кораблі з зерном, що виходять з портів України
“Велика двадцятка” вітає конструктивні ініціативи, які підтримують “всеосяжний, справедливий і міцний мир в Україні”. Держави повинні утримуватися від погрози силою з метою захоплення територій проти суверенітету будь-якої держави, – йдеться у комюніке.
Прем’єр Індії Нарендра Моді оголосив, що саміт знайшов компромісні формулювання у блоках, які стосуються війни РФ проти України.
Ключові тези щодо України виявилися такими:
• Усі держави повинні діяти відповідно до цілей і принципів Статуту ООН у повному обсязі. Застосування або загроза застосування ядерної зброї є неприпустимими.
• G20 закликає до негайного та безперешкодного постачання зерна, продовольства та добрив з РФ та України. Це необхідно для задоволення попиту в країнах, що розвиваються, і найменш розвинених країнах, особливо в Африці.
• Країни звернули увагу на людські страждання та додаткові негативні наслідки війни в Україні щодо глобальної продовольчої та енергетичної безпеки, “були різні погляди та оцінки ситуації”.
• “Велика двадцятка” вітає конструктивні ініціативи, які підтримують всеосяжний, справедливий і міцний мир в Україні.
Саміт G20 у Нью-Делі: Африканський союз приєднався до “Великої двадцятки”
Як відомо, 9 вересня в Індії стартував саміт двадцяти найбільших економік світу. Метою зустрічі лідерів стане обговорення важливих тем, зокрема економічних. Ця зустріч пройде без України, проте ній присутні представники Росії та Африканського Союзу. Рішення Індії не запрошувати Україну ухвалили з огляду на те, що G20 займається зростанням та розвитком, а не врегулюванням конфліктів, що має відбуватися в Раді безпеки ООН.
Натомість, за даними ЗМІ, Президент США Джо Байден під час G20 в Індії планує поліпшити стосунки Штатів та країн, що розвиваються. Такі дії будуть результативні через відсутність на зустрічі лідерів Китаю та Росії.
Нагадаємо, що лідер Китаю Сі Цзіньпін не братиме участі в саміті G20, натомість китайську делегацію очолить прем’єр-міністр Лі Цян.
Раніше в канцелярії індійського прем’єра Нарендри Моді повідомили, що президент РФ Володимир Путін не братиме участь у саміті G20, який запланований на 9-10 вересня у Нью-Делі. Замість нього на захід поїде міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Попри розбіжності щодо України: на саміті G20 в Індії таки погодили спільну декларацію appeared first on Прямий.
Схожі новини
Російські шахраї атакують довірливих українців
Трамп хоче повернути російську “газову голку” для ЄС
Євросоюз прийняв рішення по санкціях для РФ