З огляду на подорожчання сировини, матеріалів та товарів постачальників українські підприємці всіх секторів економіки прогнозують зростання цін на власну продукцію.
Про це повідомила пресслужба Національного банку за результатами щомісячного розрахунку індексу очікувань ділової активності (ІОДА).
Там пояснюють, що у листопаді бізнес значно погіршив оцінки економічного стану своїх підприємств. У листопаді 2021 року індекс ІОДА становив 49.8 у порівнянні з 51.4 у жовтні та вперше за 7 місяців (із травня 2021 року) незначно знизився нижче нейтрального рівня.
В Україні у 2022 році зростуть ціни на м’ясо
У відомстві це пов’язують з збільшенням цін на сировину, матеріали і товари самих постачальників.
“Стрімке подорожчання енергоносіїв, дефіцит сировинних товарів, збільшення виробничих витрат і зростання захворюваності в Україні та у світі погіршили оцінки підприємств більшості секторів економіки, які беруть участь в щомісячних опитуваннях”, – пояснюють в НБУ.
Крім того, погіршилися оцінки по зайнятості: підприємства всіх секторів не очікують збільшення чисельності працівників. Підприємства будівництва мають гірші очікування щодо наймання, підприємства послуг зберігають нейтральні оцінки.
Зазначається, що опитування підприємств проводилося з 04 до 23 листопада 2021 року. В опитуванні взяло участь 385 підприємств. Серед опитаних підприємств 43.4% – компанії промисловості, 28.6% – сфери послуг, 22.6% – торгівлі, 5.5% – будівництва, 33.2% респондентів – великі підприємства, 30.4% – середні, 36.4% – малі.
За рік в Україні вдвічі зросла ціна на цукор
У НБУ додали, що 36.9% опитаних підприємств здійснюють експортні та імпортні операції: 9.4% – лише експортні операції, 16.1% – лише імпортні операції, 37.7% – не здійснюють зовнішніх економічних операцій.
Нагадаємо, що з 1 грудня ціни на блакитне паливо коливатимуться від 7,79 гривні до 13,5 гривень за кубометр газу для населення.
Крім того, з жовтня 2020 року по жовтень 2021 року в Україні подорожчали всі види алкогольної та тютюнової продукції.
До того ж зростання ціни на газ, яка із січня 2021 року збільшилася всемеро, може призвести до призупинення і навіть банкрутств багатьох харчових підприємств.
Як відомо, за даними Державної служби статистики, в Україні значно подорожчали курятина, рис, цукор, молоко, гречка та свинина. Однак, на думку експертів, у найближчі кілька місяців зростання цін може вповільнитися.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Попри обіцяний кінець “епохи бідності”: НБУ прогнозує зростання цін на всі товари і послуги appeared first on Прямий.
Схожі новини
Мережі АЗС знову підвищили ціни на пальне
Без єдності навколо захисту держави Україна програє – Порошенко
США запровадили масштабні санкції проти РФ і Китаю: яких галузей торкнулись обмеження