fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Польські перевізники продовжать блокувати пункт пропуску на кордоні з Україною: нові терміни

Організатори протестів на польсько-українському кордоні повідомили, що продовжать блокувати прикордонний пункт пропуску “Ягодин — Дорогуськ” до 1 лютого 2024 року.
Про це написав лідер протестувальників Рафал Меклер.
“Ми подали ще одну заяву. Протест у Дорогуську продовжено до 1.02.2024 року. Ухвалено без застережень!”— йдеться в його повідомленні.
Тим часом віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін заявив, що через блокування українсько-польського кордону українська економіка вже зазнала збитків на понад 400 мільйонів євро.
За його словами, такі дані — це оцінка Федерації роботодавців України. Він також додав, що ситуація в економіці через блокаду «дійсно критична».
“Я не готовий сказати, як інші галузі страждають, хоча, за оцінкою Федерації роботодавців України, вже сьогодні понад 400 млн євро наша економіка втратила. Ми фіксуємо збитки наших перевізників із розрахунку втраченої дохідності — 350 євро за простій, за добу”, — сказав Балін.

Польські перевізники відмовилися зняти блокаду на кордоні з Україною: які ключові вимоги

Він також розповів про сподівання, що за невиконання умов страйку — зокрема пропускати гуманітарні та небезпечні вантажі, як це було умовлено — блокаду може зняти польська поліція.
Нагадаємо, 13 листопада представники польських автоперевізників, які блокують кордон з Україною, заявили, що останні переговори з українськими урядовцями не змогли покласти край суперечці.
 
Тоді повідомлялося, що у блокувальників є шість вимог:
• повернення дозволів для українських перевізників;
• посилення вимог перевезень в межах ЄКМТ (сертифікатів Європейської конференції міністрів транспорту);
• заборона реєстрації в Польщі компаній з капіталом з-поза меж ЄС;
• отримання доступу до української системи “Шлях”;
• окремі черги для машин з ЄС у системі “єЧерга”;
• виділення окремих черг для порожніх авто.
Тим часом Єврокомісія і надалі перебуває у контакті з українською та польською владою з метою оцінки ситуації навколо блокування польськими перевізниками трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні між Польщею й Україною.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Польські перевізники продовжать блокувати пункт пропуску на кордоні з Україною: нові терміни appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією