fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Польські фермери пообіцяли розширити блокаду українського кордону: що відбувається

Польські фермери вирішили продовжити блокування пункту пропуску “Медика-Шегині” на кордоні з Україною до січня. Одна з вимог – щоб уряд Польщі не підвищував податок на землю.
Про це, як пише Wiadomosci Rolnicze Polska, заявив один з організаторів протесту Роман Кондров.
Він скаржиться на те, що польські фермери втрачають дві тисячі злотих на кожному гектарі вирощеної кукурудзи, оскільки продають її дуже дешево на тлі конкуренції з цінами на українську агропродукцію.
При цьому організатор протестів заявив, що одна з вимог фермерів – щоб польський уряд не підвищував податок на землю. “Ми солідарні з перевізниками, тому що саме цим галузям завдано найбільших збитків”, – додав він, зазначивши, що з понеділка, 27 листопада, до 3 січня продовжиться блокада пункту пропуску “Медика-Шегині”.
Водночас Кондров уточнив, що там пропускатимуть лише дві вантажівки на добу, а вся гуманітарна допомога надходитиме до України без обмежень.

Що відбувається на кордоні
23 листопада стало відомо про початок блокування руху вантажних транспортних засобів перед пунктом пропуску “Медика” у Польщі , що може призвести до ускладнення переміщення на виїзді та в’їзді.
22 листопада організатори протестів на польсько-українському кордоні повідомили, що продовжать блокувати прикордонний пункт пропуску “Ягодин — Дорогуськ” до 1 лютого 2024 року.

Держприкордонслужбі повідомили, що на ранок 18 листопада у трьох пунктах пропуску на кордоні з Польщею близько 2,8 тисяч вантажівок залишаються заблокованими, їхня кількість продовжує зростати.
Напередодні польські перевізники відмовилися припинити блокування кордону з Україною, відхиливши спільні пропозиції Єврокомісії та обох країн. Головна вимога – повернення до системи дозволів для України.

Нагадаємо, 13 листопада представники польських автоперевізників, які блокують кордон з Україною, заявили, що останні переговори з українськими урядовцями не змогли покласти край суперечці. Тоді повідомлялося, що у блокувальників є шість вимог:
• повернення дозволів для українських перевізників;
• посилення вимог перевезень в межах ЄКМТ (сертифікатів Європейської конференції міністрів транспорту);
• заборона реєстрації в Польщі компаній з капіталом з-поза меж ЄС;
• отримання доступу до української системи “Шлях”;
• окремі черги для машин з ЄС у системі “єЧерга”;
• виділення окремих черг для порожніх авто.
Тим часом Єврокомісія і надалі перебуває у контакті з українською та польською владою з метою оцінки ситуації навколо блокування польськими перевізниками трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні між Польщею й Україною.

Поділитися цією публікацією