Народний депутат від партії “Слуга народу” Ігор Фріс, який є одним із головних лобістів законопроєкту №11533 про обмеження доступу до реєстрів нерухомості, сам опинився в центрі журналістського розслідування. Саме ці реєстри містять чимало інформації про численне майно, що перебуває у володінні членів його родини.
Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.
Попри офіційне обґрунтування законопроєкту — турботу про безпеку й захист оборонної інформації — журналісти припускають, що однією з реальних причин спроб обмежити доступ до реєстрів може бути прагнення “прикрити” сліди статків, зокрема родинного бізнесу самого Фріса.
За даними розслідування, родина нардепа володіє готельними комплексами, ресторанами та земельними ділянками в Буковелі та інших частинах Карпат.
Старша донька Фріса, Регіна, є генеральною менеджеркою низки туристичних об’єктів у курортному регіоні, а на молодшу доньку, Еліну, оформлено підприємство, що володіє щонайменше трьома земельними ділянками. Мати народного депутата — власниця понад 20 об’єктів нерухомості, включно з апартаментами в курортних готелях.
Додаткову увагу журналістів привернула виноробня, про яку Фріс активно розповідає у власних соцмережах, хоча формально вона належить його товаришу Олександру Засідко. Цей об’єкт, попри публічне просування, не фігурує в офіційних реєстрах майна.
Окрім депутатської діяльності, Ігор Фріс відомий як колишній нотаріус та готельєр з Івано-Франківська. Його також пов’язують давні зв’язки з бізнесменом і засновником курорту “Буковель” Олександром Шевченком.
Нагадаємо, що законопроєкт №11533, покликаний обмежити публічний доступ до реєстрів нерухомості, поки не був ухвалений Верховною Радою. Проте депутати пообіцяли повернутися до його доопрацювання, що лише посилює суспільний інтерес до мотивів ініціаторів документа.
Що відомо про Ігоря Фріса?
Ігор Фріс народився 29 вересня 1973 року в Івано-Франківську.
У 1998 році з відзнакою закінчив Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, здобувши фах правознавця. Свою трудову діяльність розпочав ще в 1988 році — робітником у кооперативі “Сезон”, а згодом працював монтувальником на підприємствах “Ремпобуттехніка” та МП “Сапфір”. У 1990-х роках займав керівні посади в приватних компаніях “Тотус” і “Лео-Ф”.
З 1999 по 2019 рік Фріс працював приватним нотаріусом в Івано-Франківському міському нотаріальному окрузі. З 2006 до 2014 року був постійним представником України в Європейській комісії нотаріату Міжнародного союзу нотаріату.
У політику Фріс прийшов у 2015 році, коли балотувався до Івано-Франківської міської ради від партії УКРОП. У 2019 році обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” як безпартійний, по мажоритарному округу №84 (Івано-Франківська область). Входить до фракції “Слуга народу” та працює у Комітеті з питань правової політики, де очолює підкомітет з питань діяльності органів юстиції, виконання покарань та пробації.
Основними напрямами його наукової роботи є іпотечне право, забезпечення нотаріальної діяльності та безспірні правовідносини.
У 2020 році виступив проти створення консультативної ради в Тристоронній контактній групі за участі представників ОРДЛО — попри підтримку такої ідеї з боку фракції.
У 2022 році проголосував за містобудівну реформу (законопроєкт №5655), яка, за висновками експертів та громадськості, суттєво знижувала вплив громад на контроль за забудовою та відбудовою країни. Через масове суспільне невдоволення президент досі не підписав закон, і він лишається нечинним.
За даними “Української правди“, Ігор Фріс також входив до так званої “групи Коломойського” у парламенті.
До слова, партія “Слуга народу” витратила 55 мільйонів гривень на газети та “створення політичного бренду”, ще 117 мільйонів на “Інше”.
Нагадаємо, що Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив вирок у справі колишньої народної депутатки Ірини Кормишкіної та її чоловіка, бізнесмена Юрія Кормишкіна. Подружжя визнало свою провину та уклало угоду зі слідством, отримавши м’яке покарання.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Поки в Раді блокують реєстри, родина “слуги” Фріса володіє десятками об’єктів у Буковелі: розслідування appeared first on Прямий.
Схожі новини
“Системна проблема”: у США випадково відкрили доступ до секретних планів Білого дому для 11 тисяч чиновників
Армія РФ обстріляла з артилерії Херсон: літній чоловік отримав поранення
Російські війська атакували Україну ракетами та 96 ударними дронами: скільки збила ППО