fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Погіршити якість та завищити ціни: Нацгвардія закупила небезпечну для життя бійців форму

Джерело: Facebook-сторінка автора
Текстильне та дуже зле… Скільки коштує життя воїна? Що важливіше – корупційна вигода чи життя наших захисників? Для «речовиків» Нацгвардії це питання риторичні.
Подивіться на два фото. Перше – два комплекти форми нацгвардійця вдень, друге – ця ж форма вночі у звичайному приладі нічного бачення (ПНБ), який працює в інфрачервоному діапазоні.
Праворуч – форма НГУ з камуфляжу «Хижак», який було затверджено в НГУ до 2023 р., а зараз заборонено. Ліворуч – така сама форма, але з камуфляжної тканини G0822 (або «Нью-Хижак»), затвердженою з цього року згідно з новими ТУ НГУ.
Ми бачимо, що форма з нової тканини на нацгвардійцях через звичайний пристрій нічного бачення в інфрачервоному діапазоні світиться, як новорічна ялинка. Чим це загрожує нашим бійцям, як тепер радіють вночі ворожі снайпери та операторі дронів не продовжуватиму …

У Міноборони виявили тендерні порушення на закупівлях обкладинок для тек за 351 гривню

Затвердили «речовики» НГУ цей камуфляж без найменших випробувань та порад із тими, хто на фронті. Мабуть, «речовики» краще знають, у чому бійцям краще воювати і маскуватися.
Крім того, що новий камуфляж НГУ «світиться» (це наслідок неякісно прописаної в ТУ якості барвників та технології фарбування). В нових затверджених ТУ багато дивного. Зазвичай, в будь-якій країні, коли військовим змінюють конструкцію або матеріал форми то роблять це заради покращення, навіть коли це дорожче. Але підвищити ціни й погіршити якість – це, мабуть, ноу-хау «речовиків» НГУ.
А погіршено в G0822 в порівнянні з «Хижаком» майже все. В складі «Хижака» – бавовна з нейлоном. В G0822 більш технологічний нейлон замінили на поліестер. Це привело до того, що:
– погіршилась міцність, паровиведення, швидкість висихання;
– на відкритому вогні тканина значно швидше плавиться та наносить опіки;
– при сонячній погоді тканина блищить та демаскує бійців.
Це стосується не тільки літньої форми. Коли я почав цікавитись нововведеннями НГУ, спеціалісти з болем розповіли мені про зауваження наших захисників до тому, у що їх зараз одягають.
Наприклад по зимових куртках КВВЗ, що надходять з осені в частині НГУ:
– основна (верхня) тканина куртки (G0822) пропускає вологу при тривалій експлуатації, тому що має тільки поверхове просочення, яке діє короткий час;
– основна тканина зимових штанів виготовлена з літньої (!) тканини і пропускає вологу відразу і наскрізь, що значно впливає на боєздатність бійця – кілька хвилин на снігу і штани вже мокрі!
У попередній моделі використовувалась тканина з мікропористим пінковим покриттям, яка не промокала та давала бійцям необхідний режим температурного комфорту.

Міноборони не проводить закупівлі для військових: у чому проблема

Багато бійців, які отримали цю нову зимову форму, одразу побачили всі недоліки, не захотіли з осені до весни мокнути та мерзнути і побажали за власний кошт придбати собі якісну.
Також були волонтери і фонди, які хотіли їм у цьому допомогти. І є виробники, які мають якісну форму з «Хижака» на складах (до речі, «Текстиль-Контакт» до них не відноситься, я зараз не лобіюю власне виробництво, але мені прикро за колег). Ви не повірите, але командири не дають їм дозволу купувати собі форму з перевіреного та ліцензійного «Хижака». Через те, що начальник речової служби НГУ, полковник Артем Шевчук ще в вересні заборонив це робити і пообіцяв: «Хижака» в НГУ не буде!».
Тепер трошки нагадаю, що це не весь абсурд із закупівлями форми НГУ. Я вже писав раніше про кілька кричущих фактів:
– не чіпаємо 2022, але закупівлі НГУ навіть у 2023 шли без Прозоро, навіть коли всі інші замовники почали закуповувати відкрито та конкурентно;
– НГ обрала досить дивну схему, коли вони централізовано закуповували тканину, яку потім віддавали за давальницькими схемами на відшив.
Так ~ 600 тис.пог.м. тканини G0822 було закуплено за 210 грн у Китаї через посередницьку фірму, хоча тканину з такими самими характеристиками, згідно з новими ТУ, їм (офіційно, після запиту) запропонував черкаський ЧШК за 130 (!!!) грн! Порахуйте різницю в 80 грн на 600 тис. метрів! Але «чомусь» купили дорого китайське гівно…
Додам, що наша чернігівська текстильна фабрика, яка входить до групи компаній «Текстиль-Контакт» була «речовиками» НГУ проігнорована, тому про цю закупівлю ми не знали і свою пропозицію дати не могли. Але дуже прикро за наших колег з Черкас.

Рахункова палата підтвердила дані ЗМІ щодо завищення Міноборони цін на харчові продукти

Основні контракти на відшив (це сотні та сотні мільйонів), як літньої, так і зимової форми, пішли незрозумілим і невідомим на ринку посередницьким компаніям – «Шеврон-Київ» (була створена 16.01.23, а вже 21.01.23 підписала контракти з НГУ) та «Трейд-Прим» (компанія, яка займається сільгоспдіяльністю, ніколи не виробляла і не постачала речове майно).
Терміни постачання цими непрофільними компаніями давно зірвані, а вже майже кінець року. І можу з ким завгодно поспорити, що вони зірвуть контракти й до кінця року не впораються. Не знаю де вони планували відшиватись, або привезти імпорту продукцію, але реальні вітчизняні швейні виробничники залишились без замовлень.
Український виробник? Ні!
Відповідність постачальника вимогам ТУ, конкурентні та оптимальні ціни, податки до держбюджету, робочі місця, збереження та розвиток виробництва, його локалізація? Ні!
Терміни постачання? Ні!
Економічна безпека? Ні!
Нічого цього «речовики» Нацгвардії не чули…
Але все ж таки виявилось, що головна проблема, з якої я почав цей важкий для мене текст – це невідповідність нової затвердженої НГУ форми безпеці бійців в умовах застосування противником приладів інфрачервоного випромінювання. І життя наших воїнів…
І хто ж буде відповідати за це?
Явно не відправлений у почесну відставку колишній головний «речовик» НГУ полковник Артем Шевчук та інші відповідальні посадові особи. Але поки що ніяких реальних змін не видно, а виглядає так, що змінилися кадри на потоках. Крім того нічого не чув про зацікавленість чисельних перевіряючих силових структур всіма цими фокусами, які потихеньку вилазять на поверхню. Мабуть, всі вони ще досі намагаються розібратися з яйцями МОУ по 17? Або їм більш цікаво перевіряти платників податків, ніж тих, хто ці податки розкрадає.

“Тилові пацюки” Міноборони під час війни “пиляють” на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя – “Наші Гроші”

Але хочеться вірити в краще. Нещодавно в НГУ призначений новий командувач – генерал Олександр Півненко. Впевнений, що він за бажання зможе навести лад у закупівлях, залучити для співпраці тих, хто воює і кому ця форма шиється, а також експертів, відповідальних виробничників. Та зробити так, щоб закупівлі Нацгвардії перестали нагадувати театр абсурду…
Раніше Служба безпеки України викрила колишнього заступника міністра оборони Олексія Резнікова на розтраті майже мільярда гривень – він закупив у приватної компанії неякісну військову форму.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
 
The post Погіршити якість та завищити ціни: Нацгвардія закупила небезпечну для життя бійців форму appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією