У Державній податковій службі нагадали, що відповідно до чинного законодавства суб’єкти господарювання при наданні послуги перевезення пасажирів повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за проїзд.
У тому числі таку можливість має бути забезпечено за допомогою електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв безпосередньо в салоні автотранспортних засобів таксі, маршрутних міських та міжміських перевезень.
Бізнес скаржиться на постійні податкові зміни та нестачу часу на адаптацію: дослідження ЄБА
Як я раніше писала (посилання в коментарі), таксисти повинні працювати з використанням РРО з 1 жовтня 2023 року, і податкова звертає на них пильну увагу.
А крім того, з 1 січня 2024 року торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 тис. осіб, повинні встановити POS-термінали (Постанова КМУ №894).
«Також окремо звертаємо увагу платників податків, що надають послуги з перевезень пасажирів, на необхідність дотримання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» під час здійснення розрахунків за надані послуги та необхідність надати споживачу в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту».
Звісно, податкова тут типу ні до чого – вона виконує чинні норми.
Питання тільки в тому, як ревно виконує, бо доходить навіть до вилучення авто як «знаряддя протиправної діяльності».
А тепер уявіть собі, як податківці контролюватимуть перевізників, наприклад, у Києві, де розрахунки за допомогою терміналів поки що забезпечено лише в деяких маршрутках, і то з кінця минулого року.
У місті-мільйоннику, де наземний комунальний транспорт зупиняється під час оголошення повітряної тривоги і мешканці низки спальних районів (Троєщина, Виноградар, тепер і Теремки тощо) часто не мають іншої альтернативи дістатися хоча б до метро, крім як на маршрутках.
Про те, як податкова добиває бізнес
Уявили. Я теж ні.
Місто може просто зупинитися.
То що з цим робити?
Зрозуміло, що під час повітряної тривоги – перебувати в укриттях.
А загалом маємо чергове прийняття нормативних актів за непідготовленої інфраструктури та без врахування ймовірних наслідків.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну