Україна вже пройшла етап “денацифікації”, тож Москві та Києву варто повернутися за стіл переговорів, взявши за основу Стамбульські домовленості 2022 року.
Про це заявив самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко в інтерв’ю російським пропагандистам.
”
“Ви говорите іноді про “нациків”. Нема там уже цих “нациків”. Денацифікована Україна. Але є кілька оскаженілих “нациків”, які там залишилися, але вони вже не в тренді”, – заявив він.
На переговорах з РФ у Стамбулі Україна погодилась на відмову від НАТО та заборону “агресивного націоналізму”— Welt
Він закликав Росію та Україну повернутися до переговорів для того, щоб уникнути подальшої ескалації конфлікту. Лукашенко вважає, що за основу майбутніх угод можна взяти домовленості, яких було досягнуто в Стамбулі 2022 року.
“Якщо сісти за стіл переговорів, одразу питання: з чого почати? Він [російський диктатор Володимир Путін] правильно, від землі, розумно запропонував – давайте почнемо з того, на чому закінчили у Стамбулі. Давайте розгорнемо цей зошит, де підписалися, фактично парафували переговірники, керівники з вашого боку. Мені Путін його переслав одразу. Так, на землі змінилася ситуація, але з цього-то можна почати”, – наголосив Лукашенко.
Напередодні він заявляв, що Москві і Києву треба почати процес із врегулювання конфлікту, щоб уникнути його переростання в ядерну війну.
“По периметру Білорусі та Росії вже натиснули “червоні ці кнопки”. Залишилося тільки “найчервонішу” натиснути. Якщо вони хочуть, щоб цього не було, давайте сядемо за стіл переговорів і закінчимо цю бійку”, – зазначив тоді білоруський диктатор.
Мінська-3 не буде – це точно. Бо є Стамбул-1
У лютому 2024 року Путін заявляв в інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону, що Росія не досягла свого у війні проти України. “Ми поки не досягли своїх цілей, тому що одна з цілей – це денацифікація. Мається на увазі заборона всіляких неонацистських рухів”, – стверджував він.
Перед початком повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року він також називав серед цілей “демілітаризацію”, “нейтралітет” України і “захист” мешканців Донбасу.
У червні The New York Times опублікувала повний проєкт мирного договору між Росією та Україною, який став результатом переговорів із лютого до квітня 2022 року, але не був підписаний.
Поразка Путіна, ейфорія влади та “уроки Стамбулу”: Валерій Чалий підбив підсумки Саміту миру у Швейцарії
Зокрема, сторони не змогли домовитися про пункт, у якому обумовлювалася допомога Україні в разі збройного нападу на неї. Київ домагався того, щоб країни-гаранти незалежно одна від одної надали військову допомогу, тоді як Москва наполягала на тому, що для такої допомоги потрібне узгоджене рішення всіх гарантів, серед яких має бути й Росія.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Почнемо з того, на чому зупинились у Стамбулі”: Лукашенко від імені Путіна знову запропонував мирні переговори appeared first on Прямий.
Схожі новини
Як живе український ринок нерухомості сьогодні
Українці можуть дорого продати деякі старі монети
Які зарплати чекають на військових з 1 вересня