Проект Галілео має з’ясувати родовід різних космічних об’єктів а саме, міжзоряних комет, таємних супутників Землі та інших НЛО.
У 2017 об’єкт незвичної форми та незрозумілої траєкторії з міжзоряного простору «пролетів» між Землею та Сонцем та став джерелом безлічі обговорень. Більшість вчених вважають, що об’єкт довжиною майже 1 км та сигароподібної форми – комета або астероїд з прилеглих зоряних систем або викинутий у міжзоряний простір уламок. Проте астрофізик теоретик Аві Лойб з Гарвардського університету впевнений, що Оумуамуа (скаут з гавайської) створений інопланетною цивілізацією. Він запевняє, що цей об’єкт може бути сонячним вітрильником, гігантською антеною або навіть космічним кораблем. Він розповів про свої плани, щодо пошуку подібних об’єктів. Для цього був створений «Проект Галілео».
Головна ціль проекту – використовуючи існуючі та нові телескопи, систематично вишукувати загадкові артефакти, що можуть бути як, прихованими супутниками Землі, так і міжзоряними об’єктами природного чи штучного походження. «Насправді немає значення штучний цей об’єкт чи природній. Хто шукає, той знаходить», — впевнений Лойб.
Після публікації книги Лойба, «Позаземне: Перша ознака існування розумного життя поза нашої планети», де висувалась гіпотеза, що Оумуамуа – приклад позаземних технологій, декілька заможних людей запропонували йому фінансування для подібного дослідження. Четверо з них надила 1,75 міл доларів, чого достатньо для початку реалізації його планів. Він зібрав команду знаних астрономів та вчених з різних галузей науки, хоча Лойб визнея, що далеко не кожен був готовий до співпраці. «Наукова спільнота мусить мати ширші кути зору. Прогрес іде саме таким шляхом», — розповідає Лойб.
Перед проектом поставлено декілька потреб зокрема, використовуючи наявні та нові обсерваторії, такі як, 8-ми метрова обсерваторія Віри Рубін, що будується в Чилі, знайти об’єкти на кшталт Оумуамуа. Якщо знаходити такі об’єкти «на підльоті» астрономи матимуть значно більше час на їх дослідження ніж 2 місяці, які у них були, до того, як Оумаумуа вийшла за межі ефективної роботи телескопів. Лойб сподівається, що у співпраці з космічними агентствами чи приватними компаніями у найближчі 25 років, йому вдасться запустити космічну місію для вивчення таких об’єктів.
Деякі дослідники, що приєдналися до проекту SETI (з пошуку позаземного життя), з радістю вітають таку ініціативу. «Кожен буде в захваті побачить щось, на кшталт Оумуамуа», — коментує астроном Джейсон Райт, директор Центру дослідження позаземних цивілізацій з Університету штату Пенсільванія. «Нам потрібно бути готовим до наступної «Оумуамуа», — впевнений астрофізик Адам Франк з Рочестерського університету, — «Ми дізнаємося більше про такі об’єкти, якими б вони не були».
Інші допитуються, що нового зможе надати «Проект Галілео» до вже триваючих пошуків міжзоряних об’єктів. Алан Фіцсіммонс з Королівського університету Белфасту, співголова команди з вивчення Оумуамуа, яку організував Міжнародний інститут космічних досліджень (ISSI) впевнений, що подібні зусилля вже ведуться. Він нагадав, що наявні мережі аналізують дані з телескопів щогодини, а ЄКА працює над місією Comet Interceptor, яку планують запустити у 2028. Апарат буде знаходить на орбіті в очікуванні прийнятної цілі зокрема, комети чи міжзоряного об’єкта, щоб за нагоди вирушити до неї. «Суспільство не може чекати на відкриття Обсерваторії Віри Рубін», — додає він.
Вивчення ближчих цілей теж присутні у планах «Проекту Галілео». Директор американської національної розвідки доповів Сенату США з приводу 144 задокументованих випадків зустрічі з НЛО від військових та джерел розвідки. У доповіді дійшли висновку, що переважна більшість представлених випадків, це – не атмосферні або оптичні явища, а фізичні об’єкти. Проте даних настільки мало, що неможливо встановити, які об’єкти були зафіксовані або їх прийняли за НЛО. Це можуть бути метеорологічні кулі, дрони, досі засекречені програми США чи інших держав або щось інше.
«Проект Галілео» має надати якісні зображення НЛО, щоб дослідити їх матерію. Телескоп з метровим дзеркалом може розгледіти деталі до міліметрів на об’єкті, що знаходиться на відстані у кілометр, розповів Лойб, такі інструменти коштують лише 500 000 доларів. Якби він мав достатньо фінансування, десятки таких телескопів можна було б розмістити на в усіх стратегічних місцях нашої планети. Радари та інфрачервоні датчики теж можуть допомогти у пошуку НЛО.
«Можна поставити розумне запитання: Чи були випадки відвідування Землі за останні 4,5 мільярда років?», — цікавиться Франк. Якби ми знайшли переконливі докази існування позаземного життя, ми б відправили зонди», — впевнений він. «Шукати подібні артефакти [ближче до рідної домівки] теж правильний шлях.» Проте інші дослідники з SETI не визнають, що мають щось дотичне до НЛО. Вони не мають ніяких переконливих доказів», — впевнений Райт. Фіцсіммонс був більш різким: «Це повна дурість!»
Третя частина проекту спрямована на пошук позаземних супутників на орбіти Землі з використанням технологій штучного інтелекту для обробки масивів інформації активних телескопів. Проте дослідники заявляють, що урядові установи вже відстежують всі об’єкти на орбіті більші за 10 см. «Військові добре знаються на цьому», — додав Райт.
Під час реклами своєї книги Лойб назвав своїх колег зашореними та необ’єктивними у питаннях техносигнатур, реліктів та сигналів, що можуть надходить від інопланетної форми життя. Його також не досить шанують за перепалку з засновницею SETI, Джілл Тартер, що сталось у лютому. Проте зараз він значно дипломатичніше заявляє, що його пошуки «Виводять людей з зони комфорту».
Проте це – «добра нагода», — впевнений він. «Щоб ми не знайшли, ми в першу чергу проаналізуємо докази.»
Схожі новини
ЗСУ з початку доби відбили 119 атак окупантів: які напрямки найгарячіші
Українців попередили про здорожчання хліба
Путін невдоволений станом економіки рф