Голова парламентського комітету з гуманітарної політики Микита Потураєв заявив, що після завершення дев’ятимісячного перехідного періоду, визначеного законом про захист конституційного ладу в релігійній сфері, Державна служба з етнополітики та свободи совісті зможе звернутися до суду з вимогою про припинення діяльності релігійних організацій, пов’язаних із Російською православною церквою.
Про це повідомляє “Укрінформ”.
“Закон цей чітко обумовлює, що може робити Державна служба з етнополітики й свободи совісті (ДСЕС), коли закінчується цей дев’ятимісячний термін. Вона може звертатися до суду з вимогою про припинення релігійної організації”, – наголосив Потураєв.
За його словами, вже після 24 травня державні органи отримають підстави для юридичних дій проти громад, які не виконали вимогу про перехід з УПЦ МП до Православної церкви України.
Потураєв припускає, що зволікання з перереєстрацією може бути прямою вказівкою з Москви, адже деякі громади досі перебувають у підпорядкуванні керівного центру в країні-агресорі.
“Ми знаємо по перереєстрації: хто переходить, хто не переходить. Станом на зараз, кількість переходів значно уповільнилася. …Ті, хто хотів або ті, хто думав і вагався, вони все ж таки остаточно прийняли рішення та вже перейшли з УПЦ до ПЦУ. З іншого боку, це може бути ознакою того, що УПЦ МП посилає такі сигнали вниз по своїй вертикалі”, – стверджує депутат.
Політик підкреслив, що головними об’єктами для судового розгляду можуть стати саме керівні центри УПЦ МП на території України, якщо буде доведено їхній зв’язок з Росією. Утім, поки не всі норми нового закону працюють на практиці: Кабмін досі не затвердив частину підзаконних актів, а Національне агентство з питань запобігання корупції висловлює зауваження щодо майнових питань.
Нагадаємо, Верховна Рада заборонила діяльність релігійних організацій, підпорядкованих державі-агресору, ще у серпні 2024 року, ухваливши відповідний закон. Ключовою датою завершення перехідного періоду стало 24 травня 2025 року.
Відомо, що на Донеччині контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного агента ФСБ. Ним виявився 58-річний протоієрей Покровського вікаріатства Московської церкви в Україні.
Нагадаємо, Служба безпеки України задокументувала антиукраїнську діяльність настоятеля одного з храмів Одеської єпархії УПЦ (МП). Слідство встановило, що протоієрей під час проповідей і спілкування з парафіянами виправдовував російську збройну агресію, публічно героїзував окупаційні угруповання РФ і прославляв президента Росії Володимира Путіна.
Як повідомлялося, Служба безпеки України запобігла втечі за кордон 20-річного мешканця Черкас, який майже два з половиною роки був у розшуку за підтримку російської агресії та вихваляння окупантів. Зловмисника затримали на Буковині поблизу чоловічого монастиря УПЦ (МП), де він переховувався та планував нелегальний перетин кордону в напрямку Європейського Союзу.
До слова, ООН критикує Україну за нібито відсутність “достатнього обґрунтування” розпуску релігійних організацій, зокрема так званої Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Після 24 травня УПЦ МП можуть офіційно заборонити в Україні: що відомо appeared first on Прямий.
Схожі новини
Яблука перетворилися для більшості українців на розкіш
Львівщина є беззаперечним лідером за кількістю нелегальних АЗС
“ПриватБанк” сьогодні освіжив курс долар та євро