Рішення інших країн підтримати Україну на тлі її протистояння російській агресії було правильним та справедливим, проте чинний уряд Словаччини, ймовірно, має іншу точку зору.
Про це заявила Президентка Словаччини Зузанна Чапутова під час брифінгу у Празі, її цитує “Радіо Свобода”.
“Багато країн Європи вирішили підтримати Україну, щоб за стіл перемовин вона сіла сильнішою, щоб виборола легітимнішу позицію – що є абсолютно справедливим і правильним. На цьому ґрунтувалася і позиція попередніх урядів Словаччини. Але, здається, поточна влада має іншу точку зору”, – сказала Чапутова.
Зокрема вона відзначила, що рішення Чехії призупинити міжурядові консультації зі Словаччиною, ймовірно, пов’язані з нещодавніми заявами членів словацького уряду.
Нагадаємо, на початку березня зступник очільника Національної ради Словаччини, лідер ультраправої Словацької народної партії, яка входить до урядової коаліції, Андрій Данко заявив, що Росія “не є агресором, а лише обстоює свої інтереси”.
У січні прем‘єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо висловив переконання, що Україна повинна “піти на компроміс” з Росією щодо своїх територій, щоб швидше закінчити війну. Тоді в українському МЗС вкотре наголосили на неприпустимості територіальних поступок.
Окрім того, в річницю повномасштабного російського вторгнення Фіцо заявив, що війна Росії проти України почалася у 2014 році з “розгулу українських неонацистів”. Посадовець також пов’язав вторгнення Росії в Україну з “введенням Росії в оману, що НАТО не розширюватиметься далі на схід”. Водночас Фіцо визнав, що військове вторгнення в Україну є порушенням міжнародного права.
Також раніше прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо пообіцяв накласти вето на вступ України до НАТО, він вважає, що це призведе до “Третьої світової війни”. За його словами, вступ України до НАТО ніколи не відбудеться, а приєднання Києва до ЄС будуть потрібні роки, але він не проти такого рішення.
До слова, новий міністр культури Словаччини Мартіна Шимковичова скасувала заборону на культурну співпрацю з Росією та Білоруссю, яка була запроваджена у березні 2022 року.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну