fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Підозрюють у заволодінні 62 мільйонів гривень: ексголові Держспецзв’язку Щиголю обрали запобіжний захід

Вищий антикорупційний суд оголосив запобіжний захід колишньому голові Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрію Щиголю у вигляді тримання під вартою в СІЗО на 60 діб.
Про це відомо з засідання ВАКС.
Відомом, що фігуранта підозрюють у махінаціях на закупівлі програмного забезпечення.
Зазначається, що Щиголь може вийти під заставу у розмірі 25 мільйонів гривень. Якщо він внесе ці кошти, то буде зобов’язаний прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду, не відлучатися із м. Києва та Київської області без дозволу детектива, прокурора або суду, повідомляти прокурора, детектива або суд про зміну свого місця проживання, утримуватися від спілкування з визначеним колом свідків у справі, здати на зберігання до відповідного органу паспорт для виїзду за кордон та носити електронний засіб контролю.
Варто нагадати, що НАБУ та САП заявили про причетність керівництва Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України до корупційної схеми при закупівлі програмного забезпечення та заволодіння 62 млн гривень.
Слідство встановило, що у 2020 році власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладнання та програмного забезпечення.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський вивів зі складу Ставки верховного головнокомандувача колишнього голову Державної служби спеціального зв’язку Юрія Щиголя.
Раніше, детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру в заволодінні 62 млн грн голові Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, його заступнику та іншим службовим особам.

Поділитися цією публікацією