Так звана деолігархізація від Зеленського – це популізм для підвищення рейтингу, спроба взяти під контроль ЗМІ або намагання переділити власність.
Так думає більшість опитаних Київським міжнародним інститутом соціології.
На запитання, як респонденти сприймають ініційований Зеленським Закон про деолігархізацію, 36% відповіли, що це популістських крок, щоб підвищити рейтинг. 20,7% вважають це спробою взяти під контроль телеканали, що належать олігархам. 17,5% сприймають це як намагання В. Зеленського та його оточення переділити власність і самим стати олігархами.
Близько 18% висловлюють думку, що це крок, який дозволить стати Україною успішною, стільки ж опитаних вважають, що це щире прагнення до справедливості.
Половина респондентів (49,6%) вважають, що в основі рішення “Слуги народу” не ходити на ефіри “України” та “України 24” лежить нетерпимість до критики. Вважають це справедливим обуренням через упередження телеканалів – 20,2%.
Про зрив спецоперації українських спецслужб із затримання бойовиків приватної армії Вагнер знають 65,7% українців. 20,6% стверджують, що достатньо добре поінформовані, а 33,2% відповідають, що щось чули, але не знають деталей. Водночас, за останній місяць рівень поінформованості зріс (у жовтні про «вагнергейт» чули 51,5%).
Серед респондентів, як принаймні щось чули, найбільше респондентів (37,4%) покладають відповідальність на передачу (злив) інформації з боку вищого політичного керівництва України. Ще 20,3% вважають, що це відбувалося через брак професіоналізму і помилки вищого політичного керівництва України.
39,2% респондентів довіряють інформації колишнього начальника Головного управління розвідки Міноборони України В. Бурби, що до зриву спецоперації призвело втручання Офісу Президента, а в самому Офісі є люди, які видають Росії секретну інформацію. Не довіряють – 38,6%.
Всеукраїнське опитування громадської думки проводилось КМІС упродовж 26-29 листопада 2021 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI). Загалом опитано 1203 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 12%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський вперше після президентських виборів 2019 року очолив антирейтинг українських політиків.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Переважна більшість українців не вірять у добрі наміри деолігархізації Зеленського – опитування КМІС appeared first on Прямий.
Схожі новини
Росіяни атакували дронами Київ: в одному з районів впали уламки
Колишній керівник “Київського метрополітену” виїхав з України: йому оголосили підозру в підробці висновку ВЛК
В річницю “диктаторських законів” 16 січня влада продовжує згортання демократії – Порошенко