У МЗС КНР заявили, що їм нічого не відомо про кілька сотень китайських громадян, яких взяли у полон на території України. Навряд чи ця ситуація негативно вплине на відносини з Китаєм, однак вона може стати предметом обговорень на міжнародних майданчиках, тому Україні варто посилити дипломатичну роботу.
Про це в етері “Прямого” заявила Ірина Фріз, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність”, членкиня комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
“Я не думаю, що в нас є зараз шанси розсваритися з Китаєм після призначення, в першу чергу, нашого посла нарешті в цій країні. Крім того, ми знаємо достатньо активну позицію рекрутингових центрів країни-агресора, яка залучає в боротьбу на своєму боці громадян інших країн, і не лише Азії, а й зокрема і Європейського Союзу, і Африки”, – вважає Фріз.
Вона наголосила, що ця тема може стати предметом обговорень на міжнародних майданчиках, тому Україні варто посилити дипломатичну роботу.
“Чи може це стати предметом обговорення на міжнародних площадках? Безумовно. Чи має Китай якось реагувати і робити відповідну внутрішню політику у такий спосіб, щоб вона не йшла в розріз з їх офіційними публічними заявами щодо нейтралітету відносно війни Росії і України”, – зауважила Фріз.
Торгівельна війна загострюється: Китай відповів на тарифи Трампа підвищенням мит до 84%
“Тому, з моєї точки зору, це є привід для того, щоб вкотре наголосити на прагненні Російської Федерації рухатися до поставленої мети. “СВО” вони не збираються згортати, а отже всі цивілізовані країни мають розуміти всі ризики від того, що Росія затягує в цей коловорот учасників, зокрема і на своєму боці, які в той чи інший спосіб дискредитують ці країни”, – додала народна обраниця.
Напередодні у Міністерстві закордонних справ КНР заявили, що їм нічого невідомо про понад 150 китайських громадян, які беруть участь у війні проти України на боці РФ. “Позиція Китаю щодо української кризи є об’єктивною і справедливою. Ми прагнемо сприяти припиненню вогню та мирним переговорам. Це дуже зрозуміло міжнародній спільноті”, – наголосили у відомстві.
Нагадаємо, 8 квітня Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові взяли в полон громадян Китаю, які воювали на боці Росії. У відповідь Китай заявив, що співпрацює з Україною для перевірки інформації про участь двох громадян КНР у бойових діях на боці російської армії в Донецькій області.
Згодом Президент Володимир Зеленський повідомив, що українська розвідка і спецслужби ідентифікували щонайменше 155 громадян Китаю, які воюють на боці Росії у війні проти України. Це лише підтверджені дані, і реальна кількість китайців у лавах армії РФ може бути значно вищою.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Пекін відповів про полонених китайців в Україні: чи буде дипломатичний конфлікт appeared first on Прямий.
Схожі новини
На Херсонщині на Великдень ввели режим світломаскування
Армія РФ скинула на Куп’янськ 10 аівабомб, багато постраждалих
У липні 2025-го на ВПО чекають зміни