fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

ПЦУ наразі має більше прав на Київську лавру, аніж Московський патріархат – експерт пояснив чому

У Московському патріархаті так зухвало розпоряджаються Києво-Печерською лаврою оскільки бачать себе господарями, забуваючи про те, що власником Лаври все ж є держава Україна. Ще й надто, ПЦУ має на Лавру більше прав, аніж МП.
Таку думку висловив релігієзнавець Дмитро Горєвой коментуючи нещодавній інцидент між ченцями УПЦ (Московського патріархату), повідомляє “Радіо Свобода“.
Він зазначив, що “лаврські живуть не реаліями сьогодення, а минулим”. Представники МП переконані, що Лавра цілком і повністю належиться їм і бути інакше просто не може.

“Митрополит Павло та його братія насправді поводяться в лаврі, як повноцінні господарі. Хочуть – нищать історичні пам’ятки чи реконструюють на власний смак, без консультацій та погоджень з Мінкультом, або ж взагалі забудовують круті схили у буферній зоні, створюючи аварійно-небезпечні ситуації”

Дмитро Горєвой

Росія сама легалізувала церковний розкол – патріарх Варфоломій написав листа щодо канонічності ПЦУ

“Так звана нижня лавра, якою користується юридична особа “Свято-успенська Києво-Печерська лавра / чоловічий монастир / Української православної церкви” (код ЄДРПОУ – 14351528), є лише користувачем приміщень. Власником же залишається держава Україна. Оскільки це визначна пам’ятка історії та культури, що є спадщиною усього українського народу, а не приватною власністю громадянина України Лебедя Петра Дмитровича, відомого як митрополит Павло”, – наголосив експерт.
Саме тому, на його переконання, не може бути й мови про якісь заборони та перешкоди роботі представників ЗМІ з боку нинішнього керівництва Лаври. Навіть більше, “такі дії кваліфікуються статтею 171 ККУ як перешкоджання професійній журналістській діяльності і тягнуть за собою кримінальну відповідальність”.

“Допоки у середовищі представників Московського Патріархату в Україні буде домінувати саме такий підхід, питання користування українськими лаврами буде відкритим”

Дмитро Горєвой

Щодо того, хто на ділі має права на користування лаврами, Горєвой нагадав, що до 2018 року формально історичне право на лаври було в УПЦ МП, як структури, яка мала більше підстав претендувати на спадок давньої Київської митрополії.
Але після того, як Вселенський Патріарх Варфоломій 12 жовтня 2018 року скасував акт 1686 року і відновив Київську митрополію, за два місяці, внаслідок Об’єднавчого Собору, вона трансформувалася в автокефальну ПЦУ.
“Представники ж УПЦ МП у своїй більшості лишилися тими, хто відмовився від цього процесу, фактично вийшовши зі складу Київської митрополії, а тому і їхні права на її спадок, у тому числі і лаври, тепер під великим сумнівом”, – резюмує релігієзнавець.
Нагадаємо, під час пожежі в майстерні з розпису ікон на території Києво-Печерської лаври постраждали троє людей.
Також читайте: Собор Ієрархів Церкви Греції підтвердив канонічність автокефалії Православної церкви України.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post ПЦУ наразі має більше прав на Київську лавру, аніж Московський патріархат – експерт пояснив чому appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією