fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Павленко розповів невідомі деталі переговорів Порошенка у Туреччині про виробництво озброєнь у 2018 році

У листопаді 2018 року п’ятий Президент Петро Порошенко вів переговори з владою Туреччини про спільне виробництво військової продукції та озброєнь. Про це під час обговорення фільму Дмитра Чекалкіна «Два президенти. Слово і діло» розповів народний депутат Ростислав Павленко.  

«У листопаді 2018 року я мав часть бути учасником делегації, яку очолював президент Порошенко на переговорах в Туреччині. Моя сфера відповідальності тоді –  це переговори зі Вселенським Патріархом. Тоді все готувалося до вручення Україні Томосу про автокефалію церкви. Я безпосередньо займався цим. Але коли ти їдеш із Президентом, ти відвідуєш всі заходи делегації. І левова частка заходів делегації тоді була присвячена переговорам із турецькими промисловцями, з турецькими виробниками. У нас було те, до потрібно партнерам, у партнерів було те, що власне потрібно нам. І співпраця в ракетних технологіях, зокрема в зенітно-ракетних. Всі чули про «Байрактари». Якраз контракт на закупівлю «Байракиарів», більше того на їх виробництво, і не тільки «Байрактарів», бо кожна платформа швидко застаріває, але й на БПЛА наступних поколінь тоді у 2018 році також були погоджені і ухвалені, підтримані і підписані. Так само з Туреччиною була домовленість про виробництво снарядів і постачання сюди, в Україну, станків для виробництва снарядів великого калібру», – розповів Павленко.
«Якби це все було привезене, розгорнуте, готове, з 2019 року було не згорнуте, а навпаки виконане так, як тоді задумувалося, то у путіна з’явилася б ще думка, чи варто нападати на Україну», – припускає депутат.
Павленко також навів спогади директора ЦРУ, процитовані у книзі «Останній політик»: «він перед повномасштабним російським вторгненням був у путіна і намагався його переконати не робити злочину, не робити повномасштабного вторгнення в Україну. На що він почув: знаєте, така зараз ситуація, Україна настільки слабка, в Європі вибори, зміна поколінь, то коли ж як не зараз».
«От це, може, найважчий факт – що Україна не була готова. А як вона не була готова? Попри ті плани, які існували і які мали розгортатися в 2019-2020 роках, було проведене рішення на різних рівнях від тодішньої РНБО до бюджетного законодавства, коли обнулялося фінансування цих програм, коли приймалися рішення про перенесення строків з 2020 на 2022, 2024, 2025 роки. Мовляв почекаємо, є інші пріоритети – дороги, інше. На це, на жаль, була спрямована енергія замість того, щоб підхопити те, що вже було готове, розвинути для того, щоб Україна дедалі більше була підготовлена до відбиття вторгнення», – констатує Павленко.
«На жаль, у 2019, 2020, і велику частину 2021 років практично влада працювала в мінус, щоб ці програми не були поширені. Бронетанковий завод тоді, здається, переходив на три- чи чотириденну зміну, ракетні заводи просто кричали про те, що не мають фінансування і припиняться ті технологічні лінії, які з 2015, з 2016, з 2018 року такою величезною працею і керівництва держави, і безпосередньо промисловців збиралися ці колективи, відроджувалися ці проєкти. Вони, на жаль, потім згорталися, бо нема грошей, нічим все це тримати», – обурився депутат.
«Просто коли намагаєшся собі уявити альтернативну історію, що все те, з чого починалося у 2014, 2015, 2016 роках, доводилося уже до бойових зразків у 2018, 2019 роках і мало піти в масове виробництво у 2019, 2020 роках, якби оці всі плани були виконані, я переконаний, що повномасштабного вторгнення не було б», – резюмує Павленко.
 
The post Павленко розповів невідомі деталі переговорів Порошенка у Туреччині про виробництво озброєнь у 2018 році appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією