fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Парад победобесия”: яка мета путінського перемир’я на 9 травня

Оголошене кремлівським диктатором Володимиром Путіним одностороннє триденне перемир’я на 9 травня переслідує дві ключові мети – безпекову та пропагандистську. Тому українській владі потрібно діяти на випередження і пропонувати власний варіант розвитку подій.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Володимир Огризко, дипломат, міністр закордонних справ у 2007-2009 рр., керівник Центру дослідження Росії.
“Він хоче убезпечити себе і всіх тих, хто до нього з’їдеться, цілувати йому руку чи щось інше на цьому “параді побєдобєсія”. Тому що він прекрасно знає, що наші дрони сьогодні залітають куди завгодно і як завгодно. І йому, власне, потрібна тиша на цих 2-3 дні для того, щоб провести те, що він запланував, і після цього спокійно вийти з цього перемир’я і знову бомбити Київ, бомбити будь-яке українське місто”, – зазначив Огризко.

Пропагандистський ультиматум: навіщо КНДР легалізувала своїх найманців в РФ

Тому українській владі, за його словами, потрібно протидіяти цьому розвитку подій і пропонувати власний варіант перемир’я.
“Якщо він цього не прийме, значить, ми тоді не приймаємо 8-9 травня, і вся “маліна”, вибачте, буде зіпсована для нього, тому що він буде боятися за свою шкуру. А якщо наші, або не наші, але якісь інші гарні дрони бомблять Підмосков’я і саму Москву, то уявляєте, як він буде стояти на тому мавзолеї і що він буде думати, дивлячись вгору, вниз чи куди завгодно, щоб не прилетіло. Так що тут нам треба діяти швидко і ефективно”, – розмірковує український дипломат.
Окрім того, Огризко прокоментував перспективи існування РФ як держави, враховуючи ситуацію в російській економіці і світові ціни на нафту.
“Ви знаєте, тільки ліниві зараз про це не говорять. Лише розраховують, коли ж це все може колапснути. Я не знаю, у мене немає такої дати і такого місяця, коли це відбудеться. Але це може відбутися і завтра, і через півроку, і через рік. Питання у тому, коли зійдуться докупи всі ці фактори, які в кінцевому рахунку розірвуть російську економіку на шматки. А вона успішно просувається по цьому напрямку. Так що давайте їй вручимо прапор в руки, хай йде цим шляхом, а ми разом з нашими європейськими партнерами повинні доконати цю вдову-сиротину… Так що побажаємо російській економіці пошвидше згинути як туман рано вранці”, – резюмував ексміністр закордонних справ Володимир Огризко.

Нова природа війни змінила сутність основ глобальної безпеки: український досвід і майбутній світовий порядок

Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін оголосив про триденне перемир’я з 8 по 11 травня на честь 80-річчя перемоги у Другій світовій війні. Водночас у Кремлі наголосили, що у разі порушення перемир’я українською стороною, РФ дасть “адекватну та ефективну відповідь”.
Згодом в РНБО відповіли на оголошене Кремлем триденне перемир’я, назвавши його російською маніпуляцією. Також там наголосили, що це є спробою росіян приховати наміри продовжувати війну.
У МЗС України теж прокоментували заяви Кремля про перемир’я. Очільник зовнішньополітичного відомства Андрій Сибіга зауважив, що якщо Росія справді хоче миру, то потрібно зупинити вогонь негайно. При цьому Україна готова підтримувати тривале й повне припинення бойових дій.
Натомість речник Кремля Дмитро Пєсков фактично відкинув ініціативу України щодо 30-денного перемир’я. Він заявив, що припинення вогню на такий термін “неможливе без врегулювання всіх нюансів”.
До слова, в ООН зреагували на триденне перемирʼя від Путіна і заявили, що хочуть не тимчасового припинення бойових дій, а повного завершення війни в Україні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Парад победобесия”: яка мета путінського перемир’я на 9 травня appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією