Процес обрання нового Папи Римського є складною церемонією, що сягає своїм корінням у глибоке минуле.
Редакція “Прямого” зібрала інформацію про те, як влаштовані вибори лідера всіх католиків світу.
Період Sede Vacante (вакантний престол)
Після смерті або зречення Папи Римського кардинал камерленго офіційно підтверджує його смерть та оголошує період жалоби й підготовки до виборів.
Кардинал камерленго опечатує папські апартаменти та знищує папську печатку. В цей час колегія кардиналів, зокрема ті, хто не досяг 80-річного віку, збираються у Ватикані.
Конклав кардиналів
Вибори нового Папи відбуваються на таємному зібранні кардиналів, яке називається конклавом, латинською “під замком”.
Конклав проходить у Сикстинській капелі, де всі кардинали ізолюються від зовнішнього світу, щоб уникнути будь-якого впливу. Духовникам забороняється користуватися телефонами, пресою та іншими засобами зв’язку.
Перед початком голосування кардинали приносять присягу щодо дотримання встановлених правил і збереження таємниці.
Голосування за нового Папу
Голосування за нового Папу відбувається таємно, шляхом заповнення паперових бюлетенів. Кожен кардинал пише ім’я свого кандидата. Бюлетені складаються, запечатуються та по черзі опускаються до спеціальної урни.
Після підрахунку голосів бюлетені спалюються в спеціальному місці, дим з якого видно ззовні храму. Колір диму, що виходить з димоходу Сикстинської капели, сигналізує про результати голосування:
Чорний дим – Папу не обрано:
Білий дим – обрано нового Папу.
Для обрання Папи необхідна більшість у дві третини голосів присутніх кардиналів.
Голосування буде відбуватись доти, поки не оберуть нового Понтифіка.
Прийняття чину та оголошення
Після того, як один з кардиналів набирає необхідну більшість голосів, голова Колегії кардиналів запитує його, чи приймає той чин. У разі згоди новообраний Папа обирає собі нове ім’я.
Після цього, Кардинал-протодиякон виходить до публіки та каже фразу: “Habemus Papam!” (“Маємо Папу!” – ред.), оголошуючи ім’я новообраного Папи та його нове ім’я.
Згодом новий Папа звертається до віруючих з балкона Сикстинської капели та дає своє перше благословення “Urbi et Orbi” (місту та світу – ред.).
Раніше стало відомо, що в понеділок, 21 квітня лідер всіх католиків та голова церкви Папа Римський Франциск помер у віці 88 років.
Слід зазначити, що Папа Римський Франциск часто згадував у своїх заявах про Україну. Редакція “Прямого” зібрала найбільш гучні заяви понтифіка.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Папа помер: як проходять вибори нового понтифіка і що далі appeared first on Прямий.
Схожі новини
Названа найдорожча машина у світі
Ціни на однокімнатки зросли в більшості областей України
Особисто чекатиму на Путіна в Туреччині — Зеленський