Палата представників США схвалила законопроект про фінансування допомоги Україні. Тепер це питання має розглянути Сенат і потім підписати президент Джо Байден.
Відповідний законопроєкт про допомогу Україні підтримала більшість конгресменів в Палаті представників. “За” проголосували 310 конгресменів, проти – 112.
Тепер законопроект відправлять на розгляд Сенату США. Очікується, що сенатори візьмуться за його розгляд вже найближчим часом, попри перерву, передбачену розкладом Сенату.
Після схвалення сенаторами законопроект мають передати на підпис президенту США Джон Байдену. Як заявляв лідер більшості в Сенаті, демократ Чак Шумер, документ відправлять на стіл президента відразу ж після голосування.
Зеленський розповів, коли очікувати угоду зі США про гарантії безпеки
Водночас у Білому домі вже пообіцяли, що новий пакет військової допомоги Україні від США буде виділений негайно відразу ж після остаточного схвалення законопроекту. За даними американського Politico, Україна може отримати артилерію та системи ППО, але остаточний розмір пакета допомоги ще невідомий.
Раніше повідомлялося, що документ передбачає надання Україні понад 60 мільярда доларів. Третина цих коштів, а саме 23,2 млрд доларів, залишаться в США та будуть витрачені на поповнення американських запасів. Решту коштів розподілять так:
13,8 млрд доларів – на закупівлю передових систем озброєнь, оборонної продукції та оборонних послуг для України;
11,3 млрд доларів – на поточні військові операції США в Європі;
26 млн доларів – на продовження нагляду та підзвітності за допомогою, що надається Україні.
Також в рамках цього законопроекту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету. Цей кредит матиме право списати американський президент, але тільки після виборів в США, запланованих на 5 листопада 2024 року.
Також законопроєкт має посилити нагляд через вимоги особистого моніторингу та передбачає угоду про повернення коштів за економічну підтримку України з боку США.
Важливим пунктом ініціативи є те, що цей законопроєкт зобов’язує президента США у найкоротший термін після набрання чинності передати Україні оперативно-тактичні ракетні комплекси великої дальності ATACMS.
Знову затримка? Портніков назвав три фактори, що ускладнюють голосування за надання США допомоги Україні
Водночас до законопроєкту про фінансову допомогу Україні від Сполучених Штатів Америки внесли уже 137 поправок. Причому майже усі були запропоновані республіканцями.
Серед “пропозицій” республіканців:
• заборонити голові Білого дому в односторонньому порядку списувати борг Україні;
• заборонити Україні використовувати виділені кошти на виплати урядом зарплат і пенсій держслужбовцям;
• перш ніж витратити кошти для України, президент США повинен засвідчити, що країни НАТО витрачають щонайменше 2% ВВП на оборону.
При цьому особливо відзначилась республіканка Марджорі Тейлор Грін, яка запропонувала заборонити фінансування:
• батальйону “Азов”;
• поки в Україні не заборонять аборти;
• поки президент Володимир Зеленський не піде у відставку.
Доки Україна не закриє усі “біолабораторії” – грошей не дамо: прихильниця Трампа подала безглузді поправки до проєкту підтримки США
Нагадаємо, комітет із регламенту Палати представників США пізно ввечері у четвер, 18 квітня, схвалив чотири пакети законопроєктів, запропонованих раніше спікером Майком Джонсоном, про допомогу державам-партнерам, зокрема й Україні.
Раніше спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що голосування щодо законопроєктів, які містять допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню відбудеться в суботу, 20 квітня. Крім того, Джонсон оприлюднив текст законопроєктів про надання допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню. Згодом Джонсон, коментуючи законопроєкт, заявив, що вважає допомогу Україні “критично важливою” і висловив думку про те, що зараз “не час грати з цим у політику”.
Своєю чергою Президент США Джо Байден заявляв, що підпише законопроєкти про допомогу Україні та Ізраїлю, які запропонував спікер Палати представників Майк Джонсон, після його схвалення у Конгресі.
До слова, як повідомляв мовник CNN, демократи дали зрозуміти, що вони врятують спікера Майка Джонсона від відставки, якщо він просуватиме законопроєкт щодо України, який вони можуть підтримати. При цьому, як зазначалося, якщо Джонсон запропонує законопроєкт, який буде меншим за їхні вимоги або міститиме нові обмеження щодо кордону з Мексикою, він ризикує відштовхнути як демократів, так і ультраправих республіканців, які виступають проти збільшення допомоги Україні
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Палата представників США схвалила допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів: що передбачається appeared first on Прямий.
Схожі новини
Мосейчук написала, що “фронт посипався” – знову довелось вибачатися
Не лише FPV-дрони: Порошенко привіз техніку у батальйон, який очолив Андрій Підлісний
Українці заговорили про “відмову” від долара