Події у Грузії та Сирії, зокрема у Алеппо, свідчать про військово-політичний примус кремлівського диктатора Володимира Путіна до мирних угод з Україною. Показовою є також позиція Туреччини, яка припинила будь-яку взаємодію з РФ на території Сирійської Республіки.
Про це в етері “Прямого” заявив Дмитро Снєгирьов, співголова громадської ініціативи “Права Справа”
“Тут питання – а що відбувається: чи Сирія стала розмінною монетою, чи навпаки країни Заходу тиснуть на РФ, ескалуючи ситуацію і в Сирії, і в Грузії одночасно. Тобто б’ють по найбільших больових точках Росії. Бо у Сирії не Алеппо важливо, а єдина військово-морська база РФ у Середземному морі. Її втрата буде мати катастрофічні наслідки для російських окупантів. І, відповідно, те, що зараз відбувається в Грузії, масові протести, поставить фактично крапку в моменті військово-політичної окупації Росії на Закавказзі. Тому, скоріше за все, йдеться про елементи військово-політичного примусу Росії до мирних угод з Україною”, – переконаний Снєгирьов.
Туреччина не підтримує мирний план з територіальними поступками України
За його словами, ще одним показовим моментом є позиція Туреччини, яка заявила про зупинку співпраці з РФ у сирійському питанні, а також не спростовує інформацію про участь своїх військових під час штурму Алеппо.
“Зараз йдеться про захоплені бази і військове спорядження російського виробництва на сотні мільйонів доларів, які були здані фактично без бою. Причому Туреччина офіційно заявила на це, не звертаючи уваги, що вона припиняє спільне патрулювання і, відповідно, будь-яку взаємодію з Росією на території Сирійської Республіки. Це досить показово. Причому Туреччина не спростовує інформацію про наявність офіцерів турецької армії в лавах, відповідно, штурмуючих. Плюс зафіксовано відповідне використання турецьких “байрактарів”. Це досить показовий момент”, – наголосив громадський діяч.
“Це елемент військово-політичного тиску. Йдеться, скоріше за все, про створення деяких передумов для Російської Федерації… Це можливість політичних домовленостей і по Сирії, і по Україні, і в Грузії так само. Не виключаю, що і в відповідно Вірменія може не останнє слово сказати у моменті, скажімо, деокупації вірменських земель у Арцаху, відомому як Нагорний Карабах”, – резюмував Снєгирьов.
“Ми можемо легко закінчити цю війну” – Ердоган запропонував провести переговори щодо перемир’я у Туреччині
Раніше повідомлялося, що загони сирійських повстанських угруповань, які цього тижня розпочали масштабну атаку на північному заході Сирії, після боїв 29 листопада підійшли до околиць Алеппо і просуваються до центру міста.
При цьому урядовим військам наказали “обережно відступати” з основних районів міста, куди увійшли сили повстанців, які на той момент контролювали 40% західних кварталів міста.
Згодом, 30 листопада, сирійські військові оголосили про “тимчасове виведення військ” з Алеппо для підготовки контрнаступу проти повстанців. Як уточнили у збройних силах Асада, відхід з міста є частиною перегрупування перед прибуттям підкріплення для контратаки.
Водночас у відповідь на наступ повстанців на Алеппо російські та сирійські військові літаки почали бомбити контрольовану повстанцями територію на північному заході Сирії, недалеко від кордону з Туреччиною. Росія, один із ключових союзників Асада, пообіцяла Дамаску додаткову військову допомогу, щоб перешкодити повстанцям.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Падіння Алеппо: Ердоган влаштував фатальне приниження Путіна appeared first on Прямий.
Схожі новини
Маск пропонує перейменувати протоку Ла-Манш на честь американського президента
Громадська антикор-рада МОУ: заяви про продовження контракту Марини Безрукової на рік, як оцінку ефективності, не відповідають реальності
Росіяни скинули шість авіабомб на лікарню у Бериславі: є постраждалі