fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Остап Дроздов назвав причину звільнення з телеканалу, власником якого став “слуга” Ковальов

Український журналіст Остап Дроздов коментуючи своє звільнення з “4 телеканалу”, розповів про нові редакційні вимоги від нових власників медіаресурсу.
Про це він розповів в ефірі “Прямого”.
За його словами нові власники телеканалу запровадили гуманітарну доктрину, яка не передбачувала жорсткої позиції щодо висвітлення влади.

Загалом те що я озвучив повністю лягає в так звану гуманітарну доктрину Офісу Президента. Насправді дуже дивно було б думати, що ЗМІ, яке стала їхньою власністю, буде яким чином випадати чи висвітлювати іншу риторику. В моєму випадку моя риторика була сприйнята дуже критично, можливо для когось занадто критично, надто гостро щодо влади. Тому я абсолютно ніяк через свою  не угідність не вписувався в нову доктрину, яку вже в принципі впроваджував і минулого року Офіс Президента. Я б назвав її одним словом “м’якою малоросізацією”.

Остап Дроздов

Відповідаючи на питання про табу на обговорення деяких спікерів, журналіст відповів, що такого немає, принаймні поки що.

Насправді немає списку спікерів яких треба хвалити або засуджувати це те що я люблю каву на обліку вав на своїй Facebook сторінці це є такі параметри за якими буде працювати офіс президента не лише по цьому телеканалу, а й по всьому своєму медіахолдинг який перебуває зараз на етапі становлення і фактично цими параметрами будуть здаватися вся редакційна політика упровадження змін.

Остап Дроздов

Нагадаємо, що експерти “Європейського інституту” наголошують, що останнім часом збільшився тиск на журналістів, які висвітлюють не лише приємні події для влади. Їм перешкоджають знімати матеріали, позбавляють акредитації або ставлять ультиматуми щодо гостей. Однак президент України Володимир Зеленський жодним чином не реагує на такі дії, а навпаки, виправдовує такі порушення свободи слова.

Протягом 2021 року в Україні зафіксували 197 випадків порушень свободи слова і перешкоджання журналістам – ІМІ

Як відомо, через рішення Офісу президента України відмовити незалежним від Банкової ЗМІ в акредитації на пресмарафон глави держави Володимира Зеленського журналісти вирішили вийти на протест проти гібридної цензури чинної влади.
Нагадаємо, після завершення пресмарафону президента Володимира Зеленського представники його охорони почали блокувати неакредитованих журналістів, які були поруч з будівлею. Як наслідок, вони завдали травм журналістці “Прямого” Ганні Дзьобі.
Згодом постраждала повідомила про те, що має намір звернутися до Державного бюро розслідувань (ДБР).

Нагадаємо, 12 жовтня у Києві почався саміт “Україна – ЄС”, однак журналістів “Прямого” не допустили на цей захід.
5 жовтня “Прямий” також не акредитували на зустріч президента України Володимира Зеленського з президентом Ізраїля Іцхака Герцоґа.
Крім того, телеканалу “Прямий” відмовили в акредитації на зустріч Володимира Зеленського та Ангели Меркель, а також на заходи за участі президента України і держсекретаря США.
Також у Києві зірвали показ фільму про офшори Зеленського і “брудні” гроші Коломойського. Команда Слідство.Інфо планувала показати фільм “Офшор 95” у Малій опері. Це розслідування – частина міжнародного проєкту Pandora Papers, який містить 2,94 терабайти фінансових даних.
Нещодавно ведуча програми “Зворотний відлік” на Суспільному Мирослава Барчук повідомила про тиск з боку Офісу президента щодо редакційної політики програми.За її словами, Офіс президента вже тривалий час жорстко контролює присутність “слуг” на ефірах токшоу.
Згодом ведучі програми “Зворотний відлік” звинуватили Сергія Лещенка в захисті Офісу президента від медіа.  Так вони відповіли на закиди колишнього журналіста щодо “заангажованості” програми на Суспільному.
У відповідь голова НСЖУ заявив, що влада має звітувати про свою діяльність, а не критикувати журналістів.
Як відомо, у жовтні 2020 року профільний комітет Верховної Ради позбавив акредитації Слідство.Інфо, Громадське та інші незалежні ЗМІ.
Також стало відомо, що співробітники ДБР почали прослуховувати працівників телеканалу “Прямий”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Остап Дроздов назвав причину звільнення з телеканалу, власником якого став “слуга” Ковальов appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією