Зовнішня політика президента США поки не зустрічає масового спротиву у Конгресі, однак ситуація зміниться ближче до виборів у 2026 році, коли стан справ у Сполучених Штатах погіршиться після торговельних і митних війн, ініційованих адміністрацією Дональда Трампа.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Олексій Гарань, професор політології Національного університету “Києво-Могилянська академія”, науковий радник фонду “Демократичні ініціативи”.
“Є критика в Конгресі навіть серед республіканців. Я думаю, що поки що зарано казати, що це якийсь масовий опір. Є одиничні заяви, ну, сенатор Мітч Макконнелл, який колись очолював республіканську фракцію в Сенаті, він послідовний друг України і він не голосує за всякі там, як би це сказати дипломатично, дурні призначення або заяви. Але всього цього недостатньо”, – зазначив Гарань.
“Ідіотизм за межею розуміння”: в конгресі США розкритикували можливе скорочення військ у Європі
Однак, за його словами, ситуація у США може змінитися напередодні виборів у 2026 році.
“Якщо ми говоримо про Конгрес, то значною мірою ми побачимо, яка є ситуація вже під час початку кампанії виборів, яка буде в наступному році. Уявимо ситуацію, що в результаті торгових мит, торговельної війни, яку почав Трамп, ситуація в Америці погіршується і популярність Трампа почне падати. Тоді, можливо, деякі республіканці дійсно перестануть покладатися лише на авторитет Трампа. Зараз всі бояться його, і тому це так виглядає слухняно в команді республіканців у американському Конгресі. Ближче до наступних виборів ситуація може змінитися”, – пояснює професор політології.
Хоча, вважає Гарань, можливий і сценарій, коли американці стримано реагуватимуть на політику Трампа, однак він малоймовірний.
Але раптом будуть якісь ознаки того, що американці реагують достатньо стримано – наприклад, якщо падають ціни на нафту, і ціна на бензоколонках стає дешевшою – то тоді, можливо, Трамп зможе знову ж таки продовжити свій переможний поступ всередині Америки… Але мені здається, що більша ймовірність все-таки того, що ситуація в Америці не буде поліпшуватися. І тоді, можливо, наростання критики Трампа, в тому числі і в сфері зовнішньої політики”, – резюмував Олексій Гарань.
Тисячі американців вийшли на мітинги проти Трампа: якими будуть наслідки
Нагадаємо, у суботу, 19 квітня, у багатьох містах США пройшли масові демонстрації проти політики чинного президента Дональда Трампа. За словами організаторів, протест був спрямований проти системного порушення громадянських прав, спроб обмежити імміграцію, масових звільнень держслужбовців і закриття урядових установ.
Слід зазначити, що демонстрації стали продовженням загальнонаціональних протестів, що відбулися всього два тижні тому. На початку квітня повідомлялося, що у 50 штатах США та кількох інших країнах запланували проведення масштабних акцій протесту проти президента Дональда Трампа та мільярдера Ілона Маска.
Тим часом ціни на нафту знизилися більш як на 1,5% у понеділок, 21 квітня, через побоювання інвесторів, спричинених не зрозумілою політикою США стосовно торгівельних партнерів.
До слова, у США готують нову спробу імпічменту президента Дональда Трампа через його намагання узурпувати владу. Якщо такі тенденції збережуться, то країну може накрити масова хвиля акцій протесту, що матиме далекосяжні наслідки, – вважає політолог Максим Несвітайлов.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Опозиція у Конгресі: чи готові американці до активного спротиву політиці Трампа appeared first on Прямий.
Схожі новини
“Потужна підтримка”: допомогу в рамках урядової програми “субсидії на оренду житла” отримали лише 28 родин ВПО
“Ледь говорив і знепритомнів”: Суд залишив під вартою генерала Галушкіна попри тяжкий стан після операції
Трубіцину, Одарченку, Дмитруку та іншим корупціонерам влади – відкритий кордон, а Прокопіву з “ЄС” домашній арешт