Джерело: Facebook-сторінка автора
Інтерв’ю Головкома ЗСУ Олександра Сирського порталу lb.ua привернуло до себе багато уваги. Насправді Головком не сказав нічого нового.
Чи вперше ми чуємо про дії росіян у прикордонні Сумщини? Чи вперше ми чуємо про намагання розширити плацдарми на Куп’янському напрямку чи просунутись на півночі Харківщини? Чи є секретом плани ворога щодо створення буферних зон на Сумщині, Харківщині або Чернігівщині, а також повного захоплення Донецької та Луганської областей? Ні, жодних таємниць це не становить, а тому Олександр Сирський вчергове назвав речі своїми іменами.
Тепер, щодо наступу з Білорусі, під приводом навчань Захід – 2025.
По-перше, от прямо зараз жодної загрози з білоруського напрямку не існує.
По-друге, чи може існувати вона в принципі? Теоретично так! У тому числі й під прикриттям навчань, про що і каже Олександр Сирський.
Тоді якою хоча б приблизно може бути операція Київ 2.0.
Росіяни готуються до “вирішального бою”: де очікувати наступу і чи матиме він успіх
Спочатку про те, якою вона точно не може бути. Вона навряд чи буде повторювати сценарій лютого 2022 року, коли ворог намагався за допомогою десанту захопити аеродроми Гостомель та Васильків, а потім перекинути туди війська, аби розгорнути наступ на столицю.
Варто визнати, задум був доволі елегантний. Якби він вдався – було б непереливки. Але, як ми знаємо, він не вдався, тому росяні повели невигідний сухопутний наступ на столицю, в якому загрузли та зазнали поразки.
Зараз таке навряд чи повториться, бо десант до Гостомеля просто не долетить, а російська армія ще дуже довго не буде такою професійною, оснащеною та навченою, якою вона була у лютому 2022 року. Ту армію вже вибили, а для її відновлення потрібен час.
Отже, залишається відразу сухопутний наступ. Досвід наступу на Донеччині та інших напрямках підказує, що росіяни будуть давити масою, просочуватись, закидувати м’ясом на землі та бомбами з повітря.
Повітряна складова доставлятиме багато неприємностей, але міста бере піхота. А от для сухопутної знадобиться не одна сотня тисяч людей.
Кому Буковель, а кому прифронтовий підвал: що не так з Україною
Я тут не буду малювати батальні картини про те, як ворог міг би проводити операцію “Київ 2.0” та чи здатен він на неї в принципі. Але принципово вони мають людський ресурс, який може бути набраний шляхом часткової мобілізації. Тому якщо найближчим часом така мобілізація буде оголошена – це стане першим тривожним дзвінком.
Далі треба розуміти, що навчання “Захід 2025” плануються у вересні. На них передбачається участь 13 тис. військовослужбовців. Якщо вони там залишаться, а терміни навчань будуть постійно продовжуватись — це буде другий дзвінок.
Ну, і третій дзвінок – це перекидання великої кількості військ та розміщення їх на напрямках, які передбачали б наступ на Київську та Чернігівську область.
Якщо всі ці умови зійдуться, то варіант “Київ 2.0” може назріти десь до весни наступного року.
Але, підкреслюю, все це дуже теоретично, навіть гіпотетично. Наразі такої загрози нема. Ясна річ, ми побачимо всі подібні переміщення. Наміри ворога вже не є таємницею, якщо вони в принципі обговорюються.
Крім того, зараз не 2022 рік. Росіянам мало зібрати нову 300-тисячну армію, її треба ще озброїти. Загалом, операція щодо оточення та захоплення столиці – це операція стратегічного рівня. Вона вимагатиме величезної підготовки, яку не можна буде не помітити.
Повторюю, питання чи здатна взагалі сучасна російська армія на успішну операцію такого масштабу залишаю за кадром. Ми розглядали лише теоретичну можливість та гіпотетичні терміни реалізації такого сценарію.
Росія готується до нового масштабного наступу: що про це свідчить та які напрямки під загрозою
Нагадаємо, у нещодавньому інтерв’ю головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що РФ фактично вже розпочала новий етап широкомасштабного наступу на Сумську та Харківську області. Він зазначив, що впродовж останніх днів фіксується різке зростання інтенсивності наступальних дій, особливо на ключових напрямках.
Окрім того, головком розкрив причини, через які ЗСУ втратили Бахмут. За його словами, у 2023 році під час наступу в українських захисників не вистачало особового складу.
Сирський також повідомив, що цифра в 30 тисяч мобілізованих щомісяця відповідає нинішнім потребам українського війська й має бути збережена. Водночас він наголосив, що один з викликів для мобілізації в Україні – брак оновлених даних.
Як відомо, Росія зосередила значні сили поблизу Лимана в Донецькій області та готується до масштабного наступу. За даними ISW, окупанти використовують тактику “людських хвиль”, намагаючись витіснити українські війська з лівого берега річки Жеребець. Водночас відсутність механізованих атак свідчить про нестачу техніки в російських підрозділах.
Натомість за останні місяці наступальні дії російських військ на території України суттєво сповільнилися. Наразі фіксується стабільна тенденція до зниження темпів просування армії РФ, починаючи з листопада 2024 року. Головною причиною цього називають успішні локальні контратаки Сил оборони України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post Операція “Київ 2.0”: чи загрожує столиці України новий наступ росіян appeared first on Прямий.
Схожі новини
Угорщина перенесла переговори з Україною щодо нацменшин: вони потрібні для вступу до ЄС
Трамп зробив заяву після відмови Путіна почати перемир’я: деталі
Зведення Генштабу: на фронті – 161 зіткнення, найгарячіше на Покровському напрямку