fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Окупанти масово використовують заборонені хімічні речовини проти ЗСУ на фронті

Російські окупанти системно використовують на фронті заборонені хімічні речовини. Зокрема вони “викурюють” українських військових з укриттів. 
Про це в інтерв’ю для Національній спілці журналістів розповів начальник пресслужби 65-ї окремої механізованої бригади Сергій Скібчик.
За інформацією військових 65-ї бригади, випадки застосування хімічної зброї окупантами –  системна практика. Росіяни застосовують хімічні речовини переважно для виявлення українських позицій. Отруйні гази, якими б вони не були, змушують військових залишати укриття, після чого по них завдають ударів артилерією або дронами.
“З цього погляду росіянам не обов’язково застосовувати небезпечні отруйні речовини, і часто достатньо перцевих сумішей, які подразнюють дихальні шляхи, слизові оболонки, очі. Або навіть звичайний дим, який не дає дихати й змушує залишити укриття. А як тільки ти покидаєш укриття, тобто вилазиш з бліндажа, тебе або через тепловізор, або візуально бачать російські розвідувальні апарати й починають скидати на тебе боєприпаси дронами-камікадзе, або коригують артилерію, міномети”, – зазначив Скібчик.
За його словами, такі засоби “викурювання” бійців з укриттів росіяни застосовують практично щодня. Військовий зазначає, що не все можна підтвердити документально, з належними доказами. Проте вони мають підтверджених випадків ураження  в місяць від п’яти до 46.
“Це явно не перцевий газ. Неможливо сказати, який саме тип хімічної речовини застосовували тоді чи тоді. Аналізи роблять медики. А маркування на корпусі гранат не вказують чітко на те, що там зарин або хлорпікрин”, – зазначив військовий.
Раніше повідомлялось, що росіяни застосовують небезпечні хімічні речовини на безпілотниках типу Shahed-136/”Герань-2″.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Окупанти масово використовують заборонені хімічні речовини проти ЗСУ на фронті appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією