fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Одна країна – два світи: одні на фронті, інші в “Буковелі”

Джерело: Facebook-сторінка автора
Всі дотичні до фронту знають, що на четвертий рік великої війни і дванадцятий – російської агресії проти України там бракує майже всього: якісних турнікетів, швидких, дронів, тепловізорів, автомобілей, РЕБів тощо і звичайно – людей.
А в цей час резерви НБУ пухнуть від грошей, банки казково багатіють на ОВДП, а в Буковелі відкривається надсучасний аквапарк “Мавка”. Звичайно я зезумно радий за завсідників та власників найвідомішого курорта України. Але так ми приречені на поразку.
В Карпатах мали б виростати заводи з виробництва зброї. За Карпатські гори давно треба було перенести “Південмаш” та “Турбоатом”№. Але… Але Буковель (а не заводи з виробництва зброї) будується наче Каліфорнія у часи золотої лихоманки.
До речі, я не засуджую ані інвесторів, ані власників, ані навіть туристів, що там відпочивають. Бо рамку війни задає влада. Люди лишень приймають цю рамку чи ні.

Уроки світової війни: як нам не повторити долю Речі Посполитої

Тому моє глибоке переконання залишається незмінним: аби вистояти в цій війні ми маємо змінити владу, нездатну на справжню мобілізацію країни. Бо розбудовуючи “Буковель” під час війни, ми зраджуємо і прирікаємо на смерть тих, хто в шанцях. І спокушаємо тих, хто подумує про дезертирство. Бо сидіти в теплій воді відкритих басейнів посеред засніжених гір набагато привабливіше, аніж в мокрих холодних шанцях… Бо дивним чином і там і там сидять українці призовного віку. І у тих, хто в шанцях, постає слушне запитання: а чому не навпаки?
І тому я раз-у-раз повторюю. За такої влади ми приречені на поразку. Бо щоб виграти у росії нам потрібно мобілізувати увесь наш ресурс: уряд, економіку, дипломатію, виробництво, громадянське суспільство тощо. А ми, кульгаючи на милицях добродійників та волонтерів, розбудовуємо ударними темпами “Буковель”. Так і хочеться нагадати сучасним українським можновладцям, що останнім прихистком польського уряду в 1939 році був модний тогочасний курорт Заліщики. Але недовго…
P.S. В “Буковелі” останній раз був недовго і задовго до початку великої війни. Історію про “будівництво століття” розповіли знайомі, які були там проїздом…

Соціологія в тилу: чи готові українці продовжувати боротьбу

Нагадаємо, Росія зосередила значні сили поблизу Лимана в Донецькій області та готується до масштабного наступу. За даними ISW, окупанти використовують тактику “людських хвиль”, намагаючись витіснити українські війська з лівого берега річки Жеребець. Водночас відсутність механізованих атак свідчить про нестачу техніки в російських підрозділах.
Нещодавно Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія готується до нового наступу на Сумську, Харківську та Запорізьку області. Однак станом на кінець березня у цих трьох регіонах не спостерігалося суттєвого посилення штурмових дій військ РФ, і українські захисники продовжують тримати оборону.
За даними журналістів Associated Press, новим наступом Путін хоче максимально посилити тиск на Україну і зміцнити позицію Росії на переговорах щодо припинення вогню.
Водночас Президент США Дональд Трамп заявив, що протягом місяця введе мита на РФ, якщо там не погодяться на припинення вогню. Окрім цього, як пише NBC News, Трамп був “дуже злий”, коли Путін розкритикував довіру до керівництва України та поставив під сумнів авторитет українського президента. 
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.
The post Одна країна – два світи: одні на фронті, інші в “Буковелі” appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією