fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Обвинуваченого у вбивствах 48 людей на Майдані беркутівця поновили на посаді

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним звільнення та поновив на службі колишнього бійця спецроти “Беркут” Олександра Маринченко. Він звинувачується в розстрілі 48 активістів Євромайдану.

ОАСК відновив на службі колишнього бійця спецроти “Беркут” Олександра Маринченко. Про це в п’ятницю, 30 липня, повідомляє РБК-Україна з посиланням на рішення суду.

Маринченко з 2007 року служив в якості снайпера в київській роті “Беркута”, а потім в столичній поліції. У лютому 2015 року він був затриманий і заарештований за підозрою в причетності до розстрілу 48 активістів Майдану на вул. Інститутській. У грудні 2019 року Маринченко, а також ще 4 обвинувачених беркутівців (Сергій Тамтура, Олег Янішевський, Павло Аброськін і Сергій Зінченко) були звільнені з-під варти для участі в обміні полоненими між Україною і РФ. Як зазначено в судовому рішенні, обвинувачені були під конвоєм спецназу СБУ “Альфа”, доставлені до пункту пропуску “Майорськ” на лінії розмежування в Донецькій області та передані представникам терористичних організацій “Л/ДНР”.

“З 29.12.2019 по 08.02.2020 Маринченко перебував на тимчасово неконтрольованої території України – “ЛНР” під контролем окупаційної адміністрації. Документи у позивача були вилучені, фактично він перебував на карантині в умовах обмеженого пересування. На початку лютого 2020 Маринченко повернуті документи, спільними зусиллями зняті обмеження на пересування, організовано його повернення на підконтрольну Україні територію”, – сказано в рішенні суду.

Повернувшись до Києва, екс-беркутівець звернувся до київського главку поліції з проханням поновити його на посаді. Там йому повідомили, що через неявку на службу, проти нього було почало службове розслідування, а потім видано наказ про звільнення. ОАСК вирішив, що Маринченко був звільнений незаконно і постановив поновити його на службі. Йому також зобов’язані виплатити близько 20 тисяч гривень судових витрат. На думку суду, Маринченко “фактично став заручником міждержавних політичних домовленостей і учасником спецоперації зі звільнення українських полонених”.

Поділитися цією публікацією