fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Обшуки в приміщеннях УПЦ в Києві та на Рівненщині: знайшли проросійську літературу, мільйони готівки та “сумнівних” громадян РФ

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні заходи, які проводила на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
“У взаємодії зі співробітниками Нацполіції та Нацгвардії було ретельно перевірено понад 350 церковних споруд і 850 осіб. Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни РФ, що перебували на території об’єктів”, – зазначили правоохоронці.
За даними ЗСУ, деякі з осіб при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження. Наразі щодо них здійснюється поглиблена перевірка.
Також на території Києво-Печерської Лаври перебував 32-річний громадянин України. Він може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства “Антван”.
При цьому він є довіреною особою власника однойменної російської компанії “ANTVAN GROUP” – громадянина РФ Орлова О.В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано у межах кримінального провадження.
Крім того, у ході безпекових заходів виявлено:

проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди “русского мира”;
готівку на загальну суму понад 2 млн грн, більше ніж 100 тис. доларів США та декілька тисяч російських рублів.

В СБУ наголосили, що у своїй діяльності дотримуються принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

До слова, українські правоохоронці провели контррозвідувальні (безпекові) заходи на території Корецького Свято-Троїцького монастиря у місті Корець, жіночого монастиря на честь Волинської ікони Божої Матері у селі Серники Зарічненського району Рівненщини та на території приміщень Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ.
Зазначимо, вранці 22 листопада співробітники Служба безпеки України прибули  на територію Свято-Успенської Києво-Печерської лаври для проведення контррозвідувальних заходів.
Нагадаємо, Служба безпеки України затримала помічника так званого “міністра МВД ЛНР”, який захоплював будівлю Луганського управління СБУ.
Раніше Служба безпеки України підтвердила викриття керівника однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині Іонафана. Він виправдовував російську агресію і розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян.
Як повідомлялося, намісник Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ МП Павло відвідав Туреччину, де провів зустріч з представниками російської церкви для отримання нових вказівок. При цьому він використав Молдову як транзитну територію, де його раніше було затримано при спробі вивезення церковного майна.
До слова, священник УПЦ МП наводив артилерію військ РФ на позиції Збройних сил України, передаючи загарбникам інформацію про чисельність, дислокацію, техніку, а також озброєння ЗСУ в Сєвєродонецьку та у прилеглих до міста селах.

Поділитися цією публікацією